Імпортний попит на ріпак в ЄС може зрости через недобір врожаю у світових виробників

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 5
Ви зараз переглядаєте Імпортний попит на ріпак в ЄС може зрости через недобір врожаю у світових виробників

Світовий ринок ріпаку може показати «бичий» тренд у 2024/25 МР через скорочення врожаїв у топових виробників — Україні, Канаді та Австралії.

Таку думку висловив Андрій Новосьолов, аналітик Barva Invest, пише ASAP Agri.

Зазначається, що в ЄС були посушливі погодні умови під час посівної, це обмежило обсяг посівних площ. Потім у Німеччині, Україні і Франції були приморозки під час цвітіння культури. Все це вплине на зниження врожаю ріпаку в ЄС. 

«Для України це цікавий момент, адже з огляду на стан ринку ріпаку в ЄС, загальний імпортний попит Європи може бути вищим», — зазначив Новосьолов.

Канада у новому сезоні очікує непоганий врожай каноли, тоді як Австралія може зібрати менший урожай. Тож загалом, світова пропозиція каноли у світі у 2024/25 МР буде меншою, а отже у світі буде вища імпортна потреба.

«В Україні валовий збір також буде ненайкращим, порівняно з попереднім сезоном, а отже потенційно може скоротити свою пропозицію на світовому ринку. Але цікаво подивитися на обсяги переробки ріпаку в Україні. USDA прогнозує скорочення переробку з 1 млн тонн у 23/24 МР до 0,4 млн тонн у 2024/25 МР, хоча поки що визначити обсяги переробки досить важко. Тут варто зазначити, що 2023/24 МР виявився незвичним для українського ринку, адже у перші 3 місяці сезону було перероблено 0,5 млн тонн ріпаку, хоча зазвичай у даний період Україна експортує 65% свого експортного потенціалу. Це пов’язано перш за все з роботою українських портів. При незмозі відвантажити ріпак на експорт, переробники почали активно його переробляти», — пояснює експерт.

Він додав, що Український Коридор, забезпечений ЗСУ, продовжує працювати, а отже Україна може побачити високу конкуренцію між переробниками та експортерами, що підтримується також перспективами збереження досить високих цін на ріпак у новому сезоні.

До слова, трейдер компанії «Алмейда» Дмитро Сух, радить аграріям продавати ріпак зараз, оскільки ціни досягли найвищої точки і чи будуть вони підвищуватися — невідомо.

Меланія Несмачна, SuperAgronom.com

Ми у Telegram

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь