Індія експортує першу партію пшениці за останні чотири роки

Індійські трейдери вперше за останні чотири роки почали експортувати пшеницю, оскільки великі запаси зернової в країні, вищі світові ціни та більш стабільні ставки фрахту відкрили для них можливість продавати невеликі партії покупцям в Азії та на Близькому Сході, повідомляє Reuters із посиланням на ринкові джерела.

Так, за даними трейдерів, компанія ITC розпочала в порту Кандла завантаження на судно 22 тис. тонн пшениці для відправки до Об’єднаних Арабських Еміратів. За словами джерел, угода на експорт вказаної партії була підписана за ціною близько $275 за тонну FOB.

Втім очікується, що навряд чи слід очікувати сплеск експорту пшениці з Індії, оскільки внутрішні ціни останніми днями зросли через пошкодження врожаю, що робить індійську зернову дорожчою за конкуруючі поставки з Австралії чи Чорноморського регіону. Так, вартість пшениці при постачанні з Австралії та Причорноморського регіону наразі становить близько $290-300 за тонну (включаючи вартість, страхування та фрахт), що робить індійську зернову щонайменше на $20 за тонну дорожчою на світових ринках.

Тому, за словами джерел, лише покупці з негайним дефіцитом поставок, імовірно, звернуться до індійської пшениці, тоді як ті, хто має достатні запаси австралійської, аргентинської або чорноморської зернової, вважатимуть її менш привабливою, враховуючи відносно вищі ціни. У зв’язку з цим очікується, що, найімовірніше, купуватимуть індійську пшеницю лише імпортери з терміновими, короткостроковими потребами та очікуваннями на поставки протягом 30-45 днів.

Джерело:
apk-inform.com

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь