Картопля під агроволокном на Чернігівщині пережила заморозки без стресу і вже дала врожай

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 20
Ви зараз переглядаєте Картопля під агроволокном на Чернігівщині пережила заморозки без стресу і вже дала врожай

Засновник фермерського господарства «Напорівське» з села Лукашівка Чернігівського району Григорій Ткаченко збирає перший врожай ранньої картоплі.

Про це пише Інформаційний портал Чернігівщини.

Бульбу сорту Рів’єра фермер висадив ще на початку квітня на 23 сотках городу поруч із власним обійстям. Завдяки агроволокну картопля пережила заморозки і зовсім не стресувала. Григорій Ткаченко каже, що рання картопля завжди приносить хороший прибуток. Матиме прибуток Григорій Михайлович і від суниці, що вже достигла – її також укутував агроволокном. В цілому ж цьогоріч аграрій, окрім традиційної групи зернових культур, відвів понад 100 га під картоплю, а ще висадив розмаїття овочів: капусту, огірки, баклажани, помідори тощо. Фермер має намір згодом освоїти їх переробку. У питанні переробки у Григорія Михайловича вже є успішний досвід — дві невеликі сімейні сироварні.

Читати по темі: 10 уроків від кращих світових виробників картоплі: як оптимізувати урожайність та побудувати високоефективний картопляний бізнес

«З 25 травня картопля піде повним ходом. Із врожайністю визначатись важко, бо перша картопля буде меншою, а потім щоразу даватиме приріст. Зараз ціна на молоду картоплю складає 110 гривень за кілограм. Зрозуміло, що вона впаде, але гривень 50-70 за кілограм буде коштувати. Це дуже вигідне заняття», — дає прогноз Григорій Михайлович.

Картоплю фермер вирощує без застосування хімічних добрив та поливу. Обробки від колорадського жука також не треба, бо його ще немає. Виходить цілком органічний продукт.

На присадибній ділянці у пана Григорія достигає п’ять соток садових суниць різних сортів: Альба, Пумба, Хоней, Дерселект… Всі кущі — під агроволокном і на поливі.

«На полуниці і картоплі я заробляв свої перші гроші, це було років 25 тому. Взагалі ж людина, маючи навіть клаптик землі, може непогано заробляти на ній. Головне — знайти свою нішу і не сидіти склавши руки, бо під лежачий камінь вода не тече», — каже він.

Переробка, про яку говорить фермер, скоро стане для «Напорівського» ще одним виробничим проектом. Фермер прагне закрити цикл, створивши автономне господарство з доданою вартістю. У перспективі Григорій Михайлович хоче відкрити переробку фруктів та овочів.

Інфобук Агробізнес України у 2023/24 МР

Олена Басанець, SuperAgronom.com

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь