Квасоля дає до 70 тисяч гривень прибутку з гектара

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 10
Ви зараз переглядаєте Квасоля дає до 70 тисяч гривень прибутку з гектара

 

Так високий попит в Україні та світі поряд з помірними витратами забезпечують найбільшу прибутковість квасолі на ринку, свідчить Олег Білявець, директор компаній «Агрокрай» та «Biligrain» (Хмельницька область).

 Про це йшла мова на вебінарі “70 000 грн. з гектара: забуті високомаржинальні культури”, що пройшов в мережі Фейсбук. Як підкреслив Станіслав Шум, модератор події, згідно з повідомленням Євростату, у 2019 році Україна експортувала до ЄС 15 тисяч тонн квасолі (2% від загального обсягу імпорту Європи). А споживання квасолі в нашій країні складає всього 800 грамів на людину (у 2019 році), що в десятки разів менше, ніж у багатьох інших країнах. Для прикладу, у Бразилії споживають до 100 кг квасолі на людину щороку.

«Витрати на вирощування квасолі такі ж, як на сою» – підкреслив Олег Білявець. «А ринкова ціна тонни її бобів складає до 40 тисяч грн. і попит залишається стабільно високим. Квасолю добре споживають як в Україні, так за кордоном. Найбільш споживачі – США, Бразилія, Аргентина,» свідчить він.

Для малого фермера бажано у сівозміні відводити 25-30% площ під бобові, з яких частину віддавати на квасолю, а решту на сою. Водночас великі агрокомпанії також цікавляться цією культурою. Наприклад, значні площі під квасолю відводять у Сварог Вест Груп та АТК, каже Олег Білявець.

Одним з шляхів розвитку виробництва цієї бобової культури аграрій бачить об’єднання фермерів та господарств у Спілку виробників квасолі України, що може бути створена вже нинішнього року.

Джерело:  agronomy.com.ua 

agrotimes

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь