Китай втричі збільшив обсяги закупівель кукурудзи в України, – експерт

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 8
Ви зараз переглядаєте Китай втричі збільшив обсяги закупівель кукурудзи в України, – експерт

Китай втричі збільшив обсяги закупівель кукурудзи в України, – експерт

На ринку зернових наразі спостерігається невизначеність щодо кукурудзи. Адже досі невідома ситуація з врожаєм культури у Бразилії. Разом з тим Китай уже збільшив обсяг замовлення кукурудзи в України та США приблизно втричі.

Про це зазначила менеджер з розвитку в компанії Maxigrain Олена Нероба під час конференції  «Вмикаємо сезон. Північний регіон».

За її словами, один з основних конкурентів України на ринку ЄС – Бразилія, там ще немає остаточних даних по врожаю, крім того, у них попереду посівна кампанія другого врожаю кукурудзи. Також складні погодні умови, які були вкінці минулого року розгойдують ціну та додають невизначеності на ринку.

«Разом з тим Китай збільшив обсяги закупівель кукурудзи. Наприклад, в минулому році у них була квота на імпорт в обсязі 7,2 млн т, а на цей рік вони вже забронювали в Україні та Америці разом більше 20 млн т кукурудзи» – зазначає експерт.

Відтак, за словами фахівця, маємо невизначеність з боку пропозицій і попиту. І ця складна ситуація буде продовжуватися.

«Аргентина намагалася прийняти заходи для обмеження експорту, але там фермери стали на заваді, коли їх сповістили про те, що вони не зможуть більше експортувати кукурудзу до нового врожаю» – додає Олена Нероба.

Нагадаємо, що з початку 2020/21 маркетингового року експортовано майже 12 млн т української кукурудзи.

agro-business

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь