Молочний ринок на підйомі: вершкове масло і сири дорожчають

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 6
Ви зараз переглядаєте Молочний ринок на підйомі: вершкове масло і сири дорожчають

За останній місяць на тлі стабілізації цін на молоко-сировину, в Україні відбулося певне підвищення цін на більшість молочних продуктів в торгівельних мережах, за виключенням кефіру, сиру кисломолочного, сирів Маасдам та Сулугуні.

Про це повідомив аналітик Асоціації виробників молока (АВМ) Георгій Кухалейшвілі.

Фахівець припускає, що за останній місяць в Україні певним чином підвищилися ціни на більшість молочних продуктів внаслідок укріплення цін на молоко-сировину на внутрішньому ринку.

Виробництво молока-сировини та його переробка увійшли у баланс. Надлишки молока зникли з ринку. Молокопереробним підприємствам потрібно більше молока-сировини для виробництва біржових товарів через активізацію експортної діяльності українських молочних компаній. Тому пропозиція молока-сировини в Україні обмежилась, а ціни пішли вгору.

В Україні покращилася рентабельність виробництва біржових товарів через ріст цін на вершкове масло, сири або сухі молочні продукти на світовому ринку протягом кількох сесій GDT в травні, а також внаслідок девальвації гривні.

Згідно дослідженню агенції Kantar, порівняно до листопаду 2022 року частка споживачів питних йогуртів в Україні збільшилась на 2% (з 35% до 37%). Близько 34% споживачів купують питні йогурти один раз на тиждень, а 24% – два-три рази.

За даними компанії Ardis Group, з 2019 по 2023 рік частка напівтвердих сирів в продажах сирної категорії в 14 найбільших торгівельних мережах України скоротилася з 44% до 35%, але частка свіжих сирів, до яких відносяться Моцарелла або Сулугуні, збільшилася з 18% до 26%. Як повідомляє агенція Your Total Market, найбільш популярними серед українців молочними продуктами в 2023 році були питне молоко з часткою 47,2% від загального об’єму ринку, а також йогурти (12,9%), кефір (10,5%), сметана (8,6%), масло вершкове (7,2%).

Agravery

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь