На Чернігівщині виготовляють сушені ягоди і фрукти в меду

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 15
Ви зараз переглядаєте На Чернігівщині виготовляють сушені ягоди і фрукти в меду

На Чернігівщині навіть в умовах війни продовжують виробляти мед. Про це повідомляє Pechera.info, пише agronews.ua.

За словами пасічника і підприємця з Новгород-Сіверської громади Віталія Крома, ситуація в галузі під час війни кардинально змінилася, бо немає можливості розміщувати пасіку в лісах чи полях – багато прикордонних територій заміновані, у тому числі і місце, де пан Віталій зазвичай виставляв свою пасіку. Блок-пости ускладнюють переїзди, тому його пасіка зараз розташована стаціонарно. 

«До війни багато продукції з меду продавав туристам, які відвідували Новгород-Сіверський. Зараз більше продажів через Інтернет», – розповідає він.

Власник торгової марки «Сіверські меди» зауважує, що туристи, купуючи гостинці з міста, залучали нових клієнтів, які власне в Новгород-Сіверський не приїздили, але шукали продукцію через Інтернет. 

Щоб залишатися на ринку, пан Віталій почав освоювати новий напрям діяльності – сушені ягоди і фрукти в меду. Спеціальну сушарку і нову технологію запатентували в Черкасах. Він придбав нове обладнання. 

Ягоди і фрукти висушують із медом, без будь-яких консервантів, зберігаючи максимум вітамінів та мікроелементів. Вони є чудовим натуральним замінником солодощів, які зазвичай містять хімічні речовини.

«Поки ми перебуваємо в ніші, що активно розвивається. Десь троє підприємців виготовляють таку продукцію в Україні», – пояснює бджоляр із півночі Чернігівщини. 

Водночас прибутки бджолярів нестабільні. Ціни на мед, за його словами, залишаються з довоєнного часу. Заготівельники меду в прикордонні території просто не доїжджають. Оптові ціни впали, тому й роздрібні невисокі. Наприклад, літр акацієвого меду, що вважається одним із цінних, коштує 150 грн, тоді як у столиці його можна продати за 250-300 грн. 

Віталій Кром зазначає, що експортом меду займаються великі компанії, які зазвичай скуповують мед у пасічників і потім його експортують значними обсягами. Звичайному пасічнику пробитися на європейський ринок нереально. Тому найбільш реальний шлях розвитку – це переробка меду і його продаж із доданою вартістю.

Пан Віталій свого часу входив до складу робочої групи з медоваріння, однак, як він зауважує, держава поки не дозволяє медоварам (ті, хто виробляють алкоголь із меду) працювати в правовому полі.

«На жаль, закон поки що не працює», – констатує він. Хоча документ схвалений, однак не розроблені підзаконні акти, що дозволяють його реалізацію. А між тим, продукція медовара з Чернігівщини має визнання. Зокрема, його медовуха і медовий бренді удостоєні Золотої медалі на всеукраїнському конкурсі в 2023 році.


0
Перегляди: 0

AgroNews

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь