На Хмельниччині існує незвичне озеро, вода в якому завжди тепла

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 12
Ви зараз переглядаєте На Хмельниччині існує незвичне озеро, вода в якому завжди тепла

Озеро у центрі села Хропотова на території Чемеровецької ОТГ, що на Хмельниччині, не замерзає впродовж 200 років. І при мінусовій, і при плюсовій температурах вода в озері завжди від +13 до +15 градусів за Цельсієм. Про це повідомляє Суспільне Поділля, пише agronews.ua.

Про незвичні властивості води озера під назвою Вікнина розповіли Суспільному місцеві жителі невеличкого села у Подільських Товтрах.

Ще за Радянського Союзу озеро мало до 8 гектарів площі, пригадує житель села Хропотова, 62-річний В’ячеслав Мукосій, обійстя якого знаходиться за 40 метрів від озера. З часом його замулило. Нині залишилося 600 квадратних метрів, додає чоловік.

«В давнину хазяї тут напували коней – тут багато хто їх тримав. Але до норів не допускали, бо кінь міг втопитися в норі», – каже В’ячеслав Мукосій.

Норами місцеві називають джерела, які б’ють в озері, каже В’ячеслав. За словами чоловіка, ще 30 років тому їх було вісім, нині – лише одне.

«Це озеро ніколи не замерзає. Мені вже 62 роки і за моєї пам’яті воно ще ніколи не замерзало», – додає В’ячеслав Мукосій.

За легендою, у цьому озері втопився пан з кіньми, говорить жителька села Хропотова Марія Скоб’як. Каже, мертві коні сплили за 10 кілометрів у ставку сусіднього села.

Озеро називають Вікнина, від слова вікно, каже Марія. За легендою, в озері є вікно, яке веде у потойбічний світ, додає жінка.

За словами Марії Скоб’як, на озері плаває як свійська птиця, так і дикі качки. Жінка додає – якщо на вулиці сильні морози, десь -20 градусів, то над озером стоїть пара, але воно не замерзає.

Озеро називають Вікнина, адже за легендою в озері є вікно, яке веде у потойбічний світ. Фото: Суспільне. Поділля.

Озеро називають Вікнина, адже за легендою в озері є вікно, яке веде у потойбічний світ.

AgroNews

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь