На Київщині родина фермерів не зупиняла роботу господарства навіть на початку вторгнення

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 16
Ви зараз переглядаєте На Київщині родина фермерів не зупиняла роботу господарства навіть на початку вторгнення

Про це повідомляє SEEDS.

Повномасштабна війна стала одним із найтяжчих викликів для фермерів. Господарство Дяченків не уникло окупації, бойові дії проходили поруч, а після відступу росіян з Київщини довелося спільно з ДСНС розміновувати частину орних земель.

Оксана Дяченко розповідає, що навіть на початку повномасштабного вторгнення у господарстві не зупинялась робота – сіяли ті землі, які могли, адже на зерно та дохід розраховували люди.

«Про зупинку господарства навіть не задумувалися. Єдині думки, які були: як мінімум, потрібно виростити продукцію та розрахуватись з пайовиками, які нам довірили свою землю», – розповідає пані Оксана.

Однак крім безпекових ризиків постала проблема із посівним матеріалом. Вирішити її та фактично врятувати посівну допомогла Програма USAID АГРО, надавши «Сол-Грано» 40 посівних одиниць насіння соняшнику.

Тепер фермери планують купити власний зернозбиральний комбайн, далі – побудувати свиноферму.

«Ми вважаємо, що такий розвиток найбільш правильний для українських фермерів. Потрібно займатися переробкою зерна. Це дозволить створити нові робочі місця, відновлювати громаду від наслідків війни», – говорить фермерка.

Програма USAID АГРО підтримує українських мікро, малих та середніх агровиробників добривами та насінням. Господарство пані Оксани стало одним із 97 агровиробників у постраждалих від війни громадах, які отримали насіння соняшника від компанії Lidea Seeds Україна в межах ініціативи AGRI-Україна від USAID. Доставку насіння забезпечила Всеукраїнська асоціація громад у межах спільного з Програмою USAID АГРО проєкту «Згуртовані громади».

agro-business

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь