Про це повідомляє SEEDS.
Повномасштабна війна стала одним із найтяжчих викликів для фермерів. Господарство Дяченків не уникло окупації, бойові дії проходили поруч, а після відступу росіян з Київщини довелося спільно з ДСНС розміновувати частину орних земель.
Оксана Дяченко розповідає, що навіть на початку повномасштабного вторгнення у господарстві не зупинялась робота – сіяли ті землі, які могли, адже на зерно та дохід розраховували люди.
«Про зупинку господарства навіть не задумувалися. Єдині думки, які були: як мінімум, потрібно виростити продукцію та розрахуватись з пайовиками, які нам довірили свою землю», – розповідає пані Оксана.
Однак крім безпекових ризиків постала проблема із посівним матеріалом. Вирішити її та фактично врятувати посівну допомогла Програма USAID АГРО, надавши «Сол-Грано» 40 посівних одиниць насіння соняшнику.
Тепер фермери планують купити власний зернозбиральний комбайн, далі – побудувати свиноферму.
«Ми вважаємо, що такий розвиток найбільш правильний для українських фермерів. Потрібно займатися переробкою зерна. Це дозволить створити нові робочі місця, відновлювати громаду від наслідків війни», – говорить фермерка.
Програма USAID АГРО підтримує українських мікро, малих та середніх агровиробників добривами та насінням. Господарство пані Оксани стало одним із 97 агровиробників у постраждалих від війни громадах, які отримали насіння соняшника від компанії Lidea Seeds Україна в межах ініціативи AGRI-Україна від USAID. Доставку насіння забезпечила Всеукраїнська асоціація громад у межах спільного з Програмою USAID АГРО проєкту «Згуртовані громади».