Як повідомляє Агробізнес Сьогодні з посиланням на пресслужбу Держенергоефективності, у будівництво об’єкту вкладено понад 10 млн євро.
Зазначається, що Поліська ТЕС має власні плантації енергетичної верби, щоутворює цілий «зелений» енергетичний кластер – повний цикл від вирощування біомаси до виробництва електроенергії.
«ТЕС демонструє, що генерувати електроенергію на вітчизняній біомасі та не залежати від імпортних енергоресурсів – реально та вигідно!», – заявив заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко.
Поліська ТЕС має потужність 5,9 МВт і працює на біомасі – залишках деревини від деревообробної промисловості, санітарного очищення лісів та енергетичній вербі, яка вирощується поруч із станцією.
Новозбудована станція здатна забезпечити безперебійну подачу електроенергії в період пікових навантажень і зможе відпускати в енергомережу понад 40 млн кВт*год електроенергії щорічно, що суттєво покращить енергобаланс області та району.
«Звертаю увагу усіх мерів міст та голів ОТГ на переваги біоенергетичних проєктів, які дозволяють генерувати енергію, активізують вітчизняне виробництво біомаси, дають робочі місця, поповнюють бюджети. До прикладу, на Поліській ТЕС створено 50 робочих місць. Ще 200-300 робочих місць – у сфері заготівлі та доставки тріски. Також ТЕС щорічно сплачуватиме близько 20 млн грн податків до місцевих бюджетів», – додав Юрій Шафаренко.
Читайте також: На Хмельниччині планують вирощувати енергетичну вербу