Названо чинники підвищення урожайності соняшнику в останні кілька десятиліть

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 9
Ви зараз переглядаєте Названо чинники підвищення урожайності соняшнику в останні кілька десятиліть

Урожайність соняшнику протягом останніх років зростала за рахунок кількох чинників: селекції, нових технологій, використання нових ЗЗР та зміни клімату, зокрема, зниження гідротермічного коефіцієнта (ГТК).

Про це розповів співзасновник Всеукраїнського наукового інституту селекції (ВНІС) Ярослав Парій в ході конференції «День Агронома».

За його словами, у період з 2000 по 2006 рік в Україні був провал в урожайності соняшнику через сильний розвиток найбільш небезпечних для цієї культури хвороб – сірої та білої гнилі, а також фомопсису. Це було спричинено великою кількістю опадів та високим ГТК.  

«Починаючи з 2007 року середня урожайність гібридів соняшнику зростала, а погодні умови ставали більш посушливими. У цьому зростанні врожайності є складова селекції, нових технологій, використання нових ЗЗР, а також зміна погодних умов на більш сприятливі для вирощування соняшнику», – зазначив Ярослав Парій.

Він також додав, що період посилення хвороб дав змогу відібрати більш стійкі генотипи і це також стало складовою підвищення урожайності соняшнику.

Нагадаємо, на урожайність соняшнику більше впливає холодостійкість гібрида, ніж строки сівби. Крім того, внесення азоту та фосфору під час передпосівної культивації підвищує урожайність соняшнику.

agro-business

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь