Біологічні препарати сприяють підвищенню посухостійкості рослин, готують насіння до сівби, доглядають за посівами, контролюють хвороби й шкідників, а також зберігають врожай.
Про це розповіла доктор сільськогосподарських наук, виконавчий директор ТОВ «Інститут прикладної біотехнології» Світлана Корсун, інформує кореспондент AgroTimes.
За ї словами, біопрепарати стимулюють розвиток коренів і надземної вегетативної маси, підвищують стресостійкість рослин, урожай та його якість. Також вони зміцнюють імунітет рослин, збільшують доступність і швидкість надходження елементів живлення у рослини.
«Мікроорганізми біопрепаратів постійно продукують карбонові кислоти, амінокислоти, поліпептиди, полісахариди, ферменти, фітогормони, антибіотики. Біопрепарати сприяють розкладу рослинних решток, фіксують азот, вивільняють фосфор, фіксований калій, підвищують рухомість кремнію, сприяють біодеградації хлоровмісних сполук і залишків пестицидів, поліпшують структуру ґрунту та вологозабезпеченість», – додає фахівець.
Вона також додала, що наразі на ринку є біологічні активатори, фунгіциди, добрива, інокулянти, інсектициди, компостування, прилипачі, конструктори, мікоризні препарати. Відтак, це значно полегшує ведення органічного землеробства.
Нагадаємо, світовий ринок біопрепаратів для захисту сільгоспкультур зростає швидше за «хімічний».