Олійний сектор постраждав від невиконання форвардних контрактів, – фахова думка

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 6
Ви зараз переглядаєте Олійний сектор постраждав від невиконання форвардних контрактів, – фахова думка

Невиконання форвардних контрактів спровокувало збитки олійного сектору, оскільки цього сезону було законтрактовано найбільший обсяг соняшнику.

Про це повідомила аналітик аграрних ринків Чорноморського регіону Refinitiv Світлана Малиш під час конференції «Чи є майбутнє у форвардних контрактів в Україні?».

«У чорноморському регіоні Україна має найбільш розвинений аграрний ринок з точки зору наявності торговельних зв’язків і механізмів функціонування. Хочу звернути увагу на те, що не тільки зерновий сектор постраждав від невиконання контрактів, а й олійний. Бо цього року, за оцінками операторів ринку, було заключено найбільший обсяг форвардних контрактів на соняшник, – від 5 до 6 млн т» – зазначає аналітик.

За її словами, частково відмову від поставки сільгосппродукції за форвардними контрактами можна пояснити шаленим ростом цін на початку сезону на кукурудзу, а згодом  на соняшник та олію.

«На жаль, відмови від поставок товару за форвардними контрактами досить поширені. Однак, в цьому році вона дуже загострилась через скорочення врожаю та запасів у сільгоспвиробників» – додає Світлана Малиш.

Відтак, за словами фахівця, потрібно підвищувати загальну культуру ведення бізнесу в Україні до того рівня, який очікуємо від контрагентів.

Нагадаємо, що станом на 14 грудня ціни на соняшник були на 105% вище, ніж минулого року. Крім того, ціни на соняшникову олію побили всі рекорди з 2014 року.

AgroTimes

agro-business

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь