Ожину Натчез для промислового вирощування обрали за ранньостиглі крупні ягоди та відсутність шипів

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 8
Ви зараз переглядаєте Ожину Натчез для промислового вирощування обрали за ранньостиглі крупні ягоди та відсутність шипів

На вирощуванні сорту ожини Натчез зосередилися через відсутність шипів, розмір і смак ягід та ранній початок плодоношення, розповіла Інна Яременко, керівниця компанії  BerryMore Active, що в селі Воронове на Дніпропетровщині має 20-гектрану плантацію ягоди.

Про це повідомляє журнал «Плантатор»   

«На початку роботи ми тестували різні сорти, але пізніше зупинилися на сорті американської селекції Натчез, він був виведений і запатентований Джоном Кларком в США в 2007 році в Університеті Арканзасу, – сказала Інна Яременко. – Натчез належить до безшипних сортів ожини з повною відсутністю колючок на гілках. Крім того, Натчез — один із найбільш ранніх сортів. Стиглими і солодкими ягодами можна поласувати вже в кінці червня, поки плоди інших сортів висять на гілках ще зелені. Слід мати на увазі, що кущі ожини Натчез безшипні, напівстоячі. На початку росту вони мають вертикальний напрям пагонів, після чого приймають положення, характерне для сланких сортів. Під вагою плодів або від сильного вітру схиляються донизу, тому обов’язково потребують опор. Період плодоношення триває майже два місяці, ягоди мають розмір 3,5–5 см та добрий товарний вигляд, непогано зберігаються. За правильного охолодження їх можна транспортувати на далекі відстані, приміром до ЄС».

BerryMore Active планує розширити плантацію ожини до 85 га. А також додати кілька сортів, аби максимально розтягти в часі строки плодоношення – до глибокої осені.

agro-business

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь