Озима пшениця у фазі Т2 потребує уваги: які хвороби ширяться посівами

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 23
Ви зараз переглядаєте Озима пшениця у фазі Т2 потребує уваги: які хвороби ширяться посівами

Нічні заморозки та поступове наростання ефективного тепла в поєднанні із різним ступенем зволоження в окремих областях подекуди спровокували поширення комплексу збудників на озимих зернових. Тому фахівці Ukravit рекомендують приділити посилену увагу захисту посівів у фазі Т2.

«В різних регіонах посіви озимих пшениці, ячменю та жита із різною інтенсивністю уражуються септоріозом, сітчастою, темно-бурою та іншими видами плямистостей, бурою листковою іржею, прикореневими гнилями. А у разі випадання дощів та встановлення відповідного температурного режиму, особливо в загущених посівах із високим рівнем азотного живлення, ситуація може стати критичною. Щоб ці та інші небезпечні хвороби не стали причиною недобору майбутніх врожаїв, ми радимо неодмінно подбати про ефективний захист зернових культур у фазі Т2. Адже контроль хвороб прапорцевого і підпрапорцевого листків — один із ключових елементів стратегії фунгіцидного захисту зернових культур», — наголосив Олександр Мигловець, керівник департаменту агротехнологій Ukravit.

Для захисту озимих зернових від основних шкодочинних хвороб у фазі Т2, особливо в регіонах із помірним та достатнім вологозабезпеченням, Олександр рекомендує обрати фунгіцид із трансламінарними властивостями Сінан (піраклостробін, 130 г/л + дифеноконазол, 130 г/л). За рахунок поєднання діючих речовин він володіє профілактичними, лікувальними та антиспоруляційними властивостями.

Читайте також: Захист кукурудзи в сезоні 2025: нові виклики та ефективні рішення

Піраклостробін — локально-системний фунгіцид, що діє шляхом інгібування транспорту електронів в дихальному ланцюжку мітохондрій і блокує здатність патогенна дихати і продукувати енергію. 

«Ця діюча речовина володіє захисними й лікувальними властивостями, вона здатна проникати в рослинні тканини і проявляти трансламінарну рухливість, досягаючи нижнього та внутрішнього шарів листової пластинки. Максимальна ефективність досягається за профілактичних обробок. А дифеноконазол — системний фунгіцид із захисними та лікувальними властивостями, що порушує процес диметилювання при синтезі ергостеролу, необхідного для будівництва клітин стінок грибів. Він поглинається листям культур, переміщується всередині рослин і забезпечує тривалий захисний ефект», — додав він.

Служба новин

Головні агроновини України та світу

Головні агроновини України та світу

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь