Парламент підтримав у першому читанні законопроект щодо забезпечення простежуваності водних біоресурсів та продукції з них

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 319
Ви зараз переглядаєте Парламент підтримав у першому читанні законопроект щодо забезпечення простежуваності водних біоресурсів та продукції з них

Верховна Рада України схвалила в першому читанні проект Закону України «Про забезпечення простежуваності водних біоресурсів та/або продукції, виробленої з водних біоресурсів» N 9545.

Законопроектом визначено основні правові, економічні та організаційні засади забезпечення простежуваності походження водних біоресурсів та продукції виробленої з них, починаючи з вилову риби та закінчуючи реалізацією кінцевому споживачу.

Водночас документ спрямований на усунення бар’єрів для вільної торгівлі з Європейським Союзом.

Передбачається впровадження: електронної системи простежуваності водних біоресурсів та продукції з них; сертифікатів походження, вилову, реекспорту водних біоресурсів і свідоцтва про переробку простежуваних водних біоресурсів та продукції з них. Впровадження товарно-транспортної накладної для простежуваних водних біоресурсів та продукції з них (ттн-риба); електронних журналів суб’єкта рибного господарства та аквакультури.

Законопроект важливий для виконання Україною окремих положень Угоди про асоціацію з ЄС і відкриває нові можливості для експорту нашої рибопродукції. Водночас імплементація документу про простежуваність походження риби забезпечить споживачів якісною продукцією, а також виключить можливість легалізації незаконно добутої риби та загалом суттєво скоротить «тіньовий обіг» водних біоресурсів.

agrarii-razom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь