Підвищену компенсацію за купівлю української сільгосптехніки почали виплачувати в прифронтових регіонах

Ви зараз переглядаєте Підвищену компенсацію за купівлю української сільгосптехніки почали виплачувати в прифронтових регіонах

Міністерство економіки України вперше здійснило виплату підвищеної компенсації за придбання сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва для аграріїв із прифронтових територій.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Згідно з умовами програми, кошти були перераховані банкам-партнерам, які надалі зарахували їх на поточні рахунки покупців української техніки.

П’ять агровиробників із Донецької, Сумської, Миколаївської та Херсонської областей придбали сільськогосподарську техніку й обладнання на суму 7,9 млн грн.

Серед закупленого — українські сівалки, борони, обприскувачі, фронтальний навантажувач і додаткове обладнання до нього. Загальний обсяг компенсації склав 2,64 млн грн.

З квітня 2026 року для агровиробників, у яких щонайменше 80% земельних угідь розташовані на територіях, де тривають або раніше відбувалися бойові дії, діє підвищена компенсація у розмірі 40%. Вона надається в межах державної програми відшкодування вартості сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва. Для решти учасників програми зберігається компенсація на рівні 25%.

Для отримання компенсації агровиробникам необхідно обрати техніку або обладнання з офіційного переліку на сайті Мінекономіки, придбати його та подати заявку через уповноважений банк. 

 

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь