Похолодання несприятливо впливає на личинки шкідників, але не заважає розвиватись хворобам на озимих

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 10
Ви зараз переглядаєте Похолодання несприятливо впливає на личинки шкідників, але не заважає розвиватись хворобам на озимих

Повсюди зниження температурного фону несприятливо впливає на розвиток та шкідливість личинок хлібної жужелиці, які перебувають здебільшого в другому (45%) та третьому (55%) віках.

Про це повідомляє у своєму фітосанітарному звіті Держпродспоживслужба.

Зазначається, що личинками хлібної жужелиці за чисельності 0,5-1 екз. на кв. м у Степу, подекуди Лісостепу заселено 2-12% площ озимих зернових колосових культур, здебільшого розміщених після стерньових попередників, та пошкоджено до 4% рослин.

«Хлібна жужелиця — холодостійкий шкідник. Харчування личинок триває на озимих посівах до настання заморозків, припиняється за температури 0-5 °С, причому живлення може тривати навіть під сніговим покривом», —  йдеться у повідомленні.

Сівба озимої пшениці у пізні строки: варто чи ні?

Читати

Зазначається також, що за температури вище +5 °С відбувається відновлення живлення личинок хлібного туруна. Триває неактивне живлення гусениць озимої совки ІІ покоління (V віку). В осередках чисельність шкідника становить 0,3-0,5 на забур’янених площах у Дніпропетровській, Херсонській областях до 3 екз. на кв. м. Заселено до 9% обстежених площ, пошкоджено 0,5-1% рослин у слабкому ступені. У Вінницькій, Київській, Черкаській областях відмічається осередкова шкідливість личинок злакових мух, яких виявляли на 11% обстежених площ за середньої чисельності 0,8-2 екз. на кв. м. Фітофагами пошкоджено 0,2-2% рослин.

Крім цього, у посівах озимих зернових культур на 2-15% площ продовжують розвиватися борошниста роса, септоріоз, гельмінтоспоріоз, бура листкова іржа, кореневі гнилі (1-7 макс. 28% рослин — септоріоз у Запорізькій області). 1-3% рослин озимого ячменю в Одеській області уражено темно-бурою плямистістю. Подальший розвиток та поширення хвороб у посівах озимих культур залежатиме від погодних умов, рівня зволоженості та температурного режиму.

Рослини озимого ріпаку осередково хворіють на пероноспороз, фомоз, альтернаріоз, білу плямистість, циліндроспоріоз, ознаки яких наявні переважно на листках нижнього ярусу. Ураженість рослин становить 1-8% за слабкого розвитку хвороб.

Алла Гусарова, SuperAgronom.com

Головні останні новини про посівну озимих під урожай 2025

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь