Посівна на Кіровоградщині закінчена: під соняшник відвели рекордні площі

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 3
Ви зараз переглядаєте Посівна на Кіровоградщині закінчена: під соняшник відвели рекордні площі

На Кіровоградщині зерновими і технічними культурами засіяли 387 тис.га. В 2023 р. було 396 тисяч. Про це пише Суспільне.

На 12 тис. га менше посіяли кукурудзи. Це пов’язано і з несприятливими цінами, і труднощами з її реалізацією за кордон. Натомість ці площі засіяли соняшником – це 661 тис.га (торік 631 тис. га) та соєю – 130,2 тисячі гектарів (торік 96,5 тис. га).

Керівник господарства з Кропивницького району Віталій Базан посіяв, як і торік, 350 га кукурудзи. Каже, ця культура рентабельна.

«Кукурудза у нас минулого року давала від 8,5 до 10,5 тт/га, при нульовій рентабельності – 6,5-7 тонн. При дотриманні технологій і внесенні повного комплексу добрив, захисту рослин можна сподіватися на гарний врожай. Кукурудза й надалі буде у нас займати майже 10% від загальної площі обробітку землі», —зазначив він. 

Читати по темі: Технологія вирощування соняшнику: етапи, нюанси від сівби до збирання

Крім кукурудзи, на 300 гектарах землі посіяли цьогоріч сою. Пояснює, для того, щоб господарство отримало прибуток, потрібно зібрати від двох з половиною до трьох з половиною тисяч тонн сої з гектара.

«Декілька років ми не займалися соєю, але цьогоріч знову до неї повернулися і на це є декілька причин. По-перше – це найкращий попередник для інших сільгоспкультур. По-друге – ця рослина є азотофіксуючою у ґрунті і дозволяє трохи зменшити закупку селітри й карбоміду».

Головні останні новини про посівну ярих 2024

До повномасштабної війни у господарстві працювали 60 чоловіків і жінок. Зі слів Віталія Базана, сімох механізаторів мобілізували.

«На їхнє місце запросили пенсіонерів, які раніше вийшли на пенсію. Вони відгукнулися і працюють. Навіть ті люди, які зараз виходять на пенсію, далі залишаються у нас».

Фермер Станіслав Крикуненко сіє пшеницю 25 років. Цьогоріч засіяли 150 гектарів. Хвилюється за майбутній врожай.

«У нас з квітня немає дощів і для наливу тої вологи, яка була у запасі, я думаю, буде трохи недостатньо. На 200 га посіяли соняшник. Це – одна з рентабельних культур. Торік ціни на соняшник були 13-14 тисяч, але це все одно прибутково. Наприклад, минулого року був гарний врожай пшениці, під 60 центнерів, але з тими цінами, які були взимку, воно навіть на нуль не виходило», —каже він

Алла Гусарова, SuperAgronom.com
superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь