Посуха може скоригувати прогноз урожаю зернових у РФ – міністр

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 6

Мінсільгосп РФ наразі зберігає прогноз урожаю зерна у 2024 р. на рівні 132 млн тонн, проте може скоригувати його, якщо погіршиться ситуація із посухою у різних регіонах країни. Про це 7 червня заявила голова міністерства Оксана Лут, повідомляє ТАСС.

«Заморозки ситуацію скоригували, у нас загинуло понад 1 млн га, ще 700 тис. га постраждало. Проте це не є передумовою зміни нашого прогнозу, який у нас спочатку становив 132 млн тонн зернових. Тут ми вважаємо, завдяки роботі наших сільгосптоваровиробників, з урахуванням того пересіву, який вони зробили, що ми вийдемо на вказані цифри», – сказала міністр.

Проте, за її словами, ситуація із посухою викликає побоювання.

«Засуха підходить на півдні, у центрі та у Поволжі. Тут треба дивитися: якщо дощу не буде найближчим часом, то можемо скоригувати прогноз. Але поки що ми всі сподіваємося на дощ і сподіваємося, що дощ зможе виправити ситуацію», – додала О. Лут.

При цьому голова Мінсільгоспу також зазначила, що наразі очікується запровадження режиму НС федерального масштабу через заморозки – це може статися найближчим часом.

«Це дозволить нам і нашим сільгосптоваровиробникам щільніше працювати зі страховими компаніями, щоб відшкодовувати всі необхідні збитки, отримуючи кошти, щоб далі продовжувати працювати», – пояснила вона.

Джерело:
apk-inform.com

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь