Представлено калькулятор розрахунку втрат зерна при зберіганні за новим законодавством |

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 23
Ви зараз переглядаєте Представлено калькулятор розрахунку втрат зерна при зберіганні за новим законодавством |

Наказом Мінагрополітики України від 12 червня 2019 № 316 Встановлені норми природних втрат зерна при його зберіганні на складах. Для спрощення розрахунків розроблено відповідний калькулятор, який дозволяє значно з’єкономити час відповідальних осіб.

Про це повідомляє ІАС “Аграрії разом”

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 12 червня 2019 № 316 затверджено Норми природних втрат зерна та продуктів його переробки при зберіганні на зернових складах та зернопереробних підприємствах та Порядку розрахунку норм природних втрат зерна та продуктів його переробки при зберіганні на зернових складах та зернопереробних підприємствах.

Розробники ІАС “Аграрії разом” проаналізували наказ та розробили калькулятор Розрахунок природних втрат зерна, насіння при зберіганні та транспортуванні (Наказ №316 від 12 червня 2019), який дозволяє спростити відповідні розрахунки відповідно до даного наказу.

При аналізі наказу були виявлені ряд помилок, які бажано усунути, так як ними можуть скористатись “не чисті” на руку.

При розрахунках зберігання пшениці, жита, ячменю, полби значення калькулятора повністю відповідають розрахункам Міністерства (максимальна різниця 0,001%, що є допустимою в зв’язку з округленням), за винятком явно помилкових значень (механічних помилок), які є в Наказі (для прикладу, при зберіганні на елеваторі 3,2 місяці, втрати записані в наказі мають скласти 0,04%, при цьому для 3,1 та 3,3 вони на 0,006% більші і складають 0,046%. Така відчутна різниця виходить за межі допустимих помилок при розрахунках (0,001%). Також дуже велика помилка на 18,8 місяці зберігання у тарі – вказано 0,133%, при цьому для 18,7 встановлено 0,113%, а для 18,9 – 0,114%. В даному випадку помилка склала 0,02%. На 34,9 місяці помилка склала 0,06%. Також помилки на 32,7, 33,9 місяцях).

Такі помилки є і в розрахунках на інших культурах. Наприклад, при розрахунках втрат гороху, сочевиці, бобів, квасолі, вики, сої на 6 місяцях при зберіганні насипом вказаний коєфіцієнт 0,03%, а має бути 0,09%.

В додатку 1 при зберіганні рису-зерно насипом поміняли значення місцями (0,145 та 0,105), хоча в розрахунках використанні правильні значення.

При розрахунках втрат овесу, гречки, проса, чумиза, сорго, кукурудзи в зерні та в качанах, гороху, сочевиці, бобів, квасолі, вики, сої, соняшникового насіння, інших олійних культур в межах дозволеного відхилення (0,001%), але в більшій частині повністю співпадає.

На жаль пояснення та приклад розрахунків втрат для насіння трав відсутні, тож правильність та точність розрахунку на цих культурах перевірити не можливо.

Сподіваємось, що ці помилки будуть виправлені в наказі та додані пояснення щодо розрахунків втрат для насіння трав.

Скористатись калькулятором можна за посиланням Розрахунок природних втрат зерна, насіння при зберіганні та транспортуванні (Наказ №316 від 12 червня 2019)

P.S. Більше калькуляторів дивіться на сторінці Аграрні калькулятори” для агрономів, садівників, фермерів

agrarii-razom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь