Команда вчених із ЄС розробляє гіперспектральну камеру, яка, наприклад, дозволить фермерам вирощувати такі культури, як салати, трави та мікрозелень, рано виявляти хвороби рослин, точно контролювати стан рослин та оптимізувати час збору врожаю – підвищуючи врожайність на 20%, кажуть його розробники.
Про це повідомляє HortiDaily.
Пояснюють, що європейський консорціум, що фінансується в рамках Photonics Partnership, розробляє цю нову платформу для обробки зображень під назвою HyperImage. Проект спрямований на покращення забезпечення якості та операційної ефективності в різних секторах. Проект, який завершиться у 2027 році, фінансується Європейським Союзом і об’єднує консорціум із дванадцяти партнерів із промисловості та наукових кіл. Консорціум включає 4K-MEMS, AMIRES, DIVE imaging systems GmbH, Growy, Infineon Technologies Bipolar, KETMarket GmbH, Netcompany-Intrasoft, Norsk Elektro Optikk AS, Optotune, Robotnik Automation, SILIOS Technologies, Wageningen Research, HySpex.
«Проект HyperImage використовує гіперспектральні камери, які вловлюють широкий діапазон світлових хвиль, від інфрачервоного до ультрафіолетового, за межами видимого спектру. Це дозволяє аналізувати спектральні дані в режимі реального часу за допомогою штучного інтелекту, забезпечуючи точне виявлення таких проблем, як хвороби, забруднюючі речовини або властивості матеріалу в культурах. Інтегруючи цю технологію в автономні системи, проект має на меті підвищити продуктивність і сталість у вертикальному землеробстві», – йдеться у повідомленні.
Додають, що гіперспектральну систему також адаптують для контролю якості, автономної навігації по бездоріжжю та дронів для геоспостереження. Проект спрямований на створення універсального рішення для розпізнавання об’єктів і контролю якості в різних галузях, підвищення ефективності прийняття рішень і операцій.