Селекціонери Syngent вивели стійкий до ToBRFV сорт томатів Lansor |

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 6

Ізраїльське відділення міжнародної компанії Syngenta – Zeraim – Gedera – Syngenta представило сорт Lansor – один з перших у світі сортів, стійких (IR) до вірусу ToBFRV (Вірус плодів коричневої зморщеності томатів). 

До 2014 року річний урожай томатів в Ізраїлі сягав у середньому близько 200 тис тонн. Зараження вірусом ToBRFV призвело до того, що рік за роком постійно падав урожай,  який досяг лише 50% від його попереднього обсягу, і мав наслідок –  економічні збитки близько 120 млн шекелів. Десятки невеликих фермерських господарств в Ізраїлі зіткнулися з фінансовим крахом. Різке падіння врожайності також призвело до зростання цін для споживачів та імпорту безпрецедентної кількості томатів за останні роки, в першу чергу з Туреччини та Гази.

Зараз Syngenta представила свій перший комерційний сорт томатів, стійких до ToBRFV, а Ізраїль – перша країна у світі, яка розпочала вирощування нового сорту в теплицях на північному заході Негева. 

Агрономи Zeraim Gedera – Syngenta говорять про те, що з новим сортом галузь вирощування томатів має шанси відновитися, імпорт зменшитися, а ціни для споживачів – знизитися.

Коли вірус ToBRFV був вперше виявлений в 2014 році, у дослідницьких лабораторіях та дослідницьких інститутах насіннєвих компаній розпочалася глобальна гонка, намагаючись знайти сорт томатів, стійкий до вірусу. Успіх компанії Syngenta у цій глобальній гонці відбувся завдяки її величезному архіву зародкової плазми з різним рівнем стійкості до вірусу ToBRFV та впровадженню інноваційних передових технологій.

«Завдяки швидкому розвитку та використанню молекулярних маркерів, Syngenta може швидко використовувати цю стійкість, застосовуючи її у великому діапазоні сортів; поширюючи стійкість у нашій зародковій плазмі, – розповів д-р Пілар Чека, керівник відділу томатів у Syngenta.

P.S. На нашому сайті Ви можете переглянути перелік сортів, які зареєстровані в Україні, зокрема і сортів помідорів. Також Ви можете переглянути оголошення щодо їх продажу або розмістити своє.

agrarii-razom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь