Один з основних пріоритетів європейського сільського господарства – благополуччя тварин. Для України важливо починати застосовувати у виробництві відповідні європейські практики.
Про це повідомив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час вітального слова на онлайн-конференції до Всесвітнього дня сільськогосподарських тварин «Об’єднуючи зусилля задля забезпечення благополуччя с/г тварин в Україні».
У конференції взяли участь представники Мінагрополітики, Держпродспоживслужби, професійних об’єднань та асоціацій, операторів ринку, освітніх та наукових установ, проєктів міжнародної технічної допомоги (МТД).
За словами першого заступника Міністра, щоб швидко імплементувати в українське законодавство і виробництво європейські принципи благополуччя тварин, необхідно розуміти, які наступні практичні кроки треба зробити державі і підприємцям, щоб досягти стандартів ЄС.
«Важливо, щоб держава чітко окреслила напрямки та пріоритети впровадження принципів благополуччя тварин. Щоб українські агровиробники розуміли, що це означає і як відбуватиметься на практиці і розпочати процес навчання майбутніх фахівців. Тому підприємці можуть вже починати застосувати європейські практики в частині благополуччя у виробництві. Щоб після приєднання до ЄС наші підприємці стали лідерами з точки зору підходів до благополуччя тварин в агросекторі», – зазначив Тарас Висоцький.
Захід організовано за підтримки Швейцарії в межах швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія), www.qftp.org у співпраці з Мінагрополітики та Держпродспоживслужбою.
Мета конференції: підвищити рівень обізнаності про важливість гармонізації національного законодавства щодо благополуччя сільськогосподарських тварин відповідно до вимог ЄС, впровадження вимог щодо благополуччя тварин під час утримання, умертвіння і транспортування сільськогосподарських тварин та функціонування ефективної державної системи контролю за дотриманням цих вимог задля європейської інтеграції та розвитку міжнародної торгівлі.