Тепличники Німеччини знижують витрати за рахунок використання світлодіодних ламп

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 8
Ви зараз переглядаєте Тепличники Німеччини знижують витрати за рахунок використання світлодіодних ламп

Світлодіодне освітлення в теплиці

Налаштування правильної системи освітлення — обов’язкова умова для отримання гарного урожаю в теплицях. Якісні світлодіодні лампи здатні не просто підвищити урожайність культур, але і зменшити витрати на електроенергію.

Підготував SuperAgronom.com за матеріалами HortiDaily.com.

Німецькі тепличники Neurather Gärtner вибрали світлодіодні лампи, розроблені та виготовлені Tungsram, для встановлення на одному з їх виробничих майданчиків, оскільки вони прагнуть збільшити обсяги виробництва та знизити витрати на енергоносії.

У 2010 році четверо німецьких підприємців об’єдналися, щоб створити Neurather Gärtner GbR у місті Гревенбройх, Німеччина. Компанія виробляє помідори, солодкий перець та чилі на 46 га. Вона націлена на високоякісний сегмент регіонального ринку. Визнавши життєво важливе значення належного освітлення, Neurather була першою компанією в Німеччині, яка встановила гібридне освітлення в 2015 році. Це дозволило їм забезпечувати споживачів продукцією протягом усього року.

«Нашим найбільшим викликом є витрати на енергію та робочу силу, і ми повинні зменшувати свої витрати на енергію, де це можливо», — говорить Карстен Кнодт, один з чотирьох партнерів у бізнесі.

За його словами, німецькі ціни на енергію разюче вищі, ніж у сусідніх країнах Бенілюксу, що є значною конкурентною перешкодою для німецьких фермерів.

Рішення на основі світлодіодів

У спробі зменшити енерговитрати та збільшити врожайність, компанія Neurather у липні підписала угоду з угорським експертом з освітлення Tungsram про встановлення світлодіодних ламп компанії на одному з її виробничих майданчиків. Вибрана подвійна модульна лампа, яка називається TUAS Linear Toplight, була розроблена як заміна традиційним натрієвим лампам високого тиску (HPS) потужністю 1000 Вт. Модуль зменшує споживання енергії на 53%. Світловий прилад має термін служби більше 50 тис. годин.

«Наша головна мета — покращити смак нашої продукції та збільшити обсяг виробництва, одночасно зменшивши наші витрати. Нам потрібно більше світла, щоб досягти кращого смаку, але якщо ми хочемо знизити свої енергетичні витрати, нам потрібні більш ефективні лампи», — каже Яна Кнодт, помічник з управління компанії Neurather.

Теплиці в 15 разів продуктивніші за відкритий ґрунт — науковець Читати

Лампові модулі, про які йде мова, містять специфічне поєднання довжин хвиль, що забезпечує оптимізований спектр для ефективного росту багатьох культур, з особливим акцентом на помідорах. Модуль, оснащений пасивною системою охолодження для зменшення витрат на технічне обслуговування, має подібні особливості кріплення та можливості підключення кабелів, як лампи HPS, що дуже спрощує перемикання.

«Встановлення відбувається поступово, щоб виробництво на 11 га, задіяних у проекті, не переривалось. Лампи вмикаються приблизно на 12 годин на день, та збільшується до 19 годин в зимовий час», — розповіла Яна Кнодт.

©Микола Деркач, SuperAgronom.com, 2021

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь