Ціни відреагували на плани Китаю провести розслідування щодо канадської каноли

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 4
Ви зараз переглядаєте Ціни відреагували на плани Китаю провести розслідування щодо канадської каноли

Біржові котирування на ріпак та канолу 3 вересня обвалилися на 3,5-7,3% на тлі новин про наміри Китаю провести антидемпінгове розслідування щодо каноли та хімічної продукції з Канади у відповідь на запровадження останньою мита на імпорт електромобілів, сталі та алюмінію з КНР.

Як пише GrainTrade, вже наприкінці сесії котирування відновилися майже до попереднього рівня, оскільки світовий баланс по ріпаку на 2024/25 МР продовжує погіршуватися.

За даними Міністерства торгівлі Китаю, торік імпорт каноли з Канади виріс на 170%, а з січня по липень 2024 року склав 2,65 млн т на суму $1,44 млрд. Китай стверджує, що Канада продає канолу нижче собівартості, що призводить до збитків китайських аграріїв. Тому міністерство оголосило про наміри почати антидискримінаційне розслідування щодо запроваджених Канадою тарифів та добитися врегулювання суперечки у Всесвітній торговій організації (ВТО).

Листопадові ф’ючерси на канолу на біржі у Вінніпезі 3 вересня впали на 7,3%, але потім відновилися до 591 CAD/т, або 436 $/т (-4% за день, -1,3% за тиждень, -3,2% за місяць).

Листопадові ф’ючерси на ріпак на біржі в Парижі впали на 18,5 €/т, але потім відновилися до 469,75 €/т, або 519,3 $/т (-0,3% за день, +1,3% за тиждень, -1,5% за місяць).

Трейдери почали уважніше аналізувати прогнози зниження урожаю в ЄС до 16,9-18 млн т, що змусить збільшити обсяги імпорту ріпаку на 2-3 млн т. Відмова Китаю від канадської каноли дозолить наростити її постачання на ринок ЄС, які останніми роками були мінімальними.

Аналітики вважають, що Китай не зможе замінити канадську канолу іншим ріпаком, тому збільшить імпорт рослинних олій, що на тлі скорочення виробництва соняшникової олії призведе до зростання цін на олії та додаткових витрат у китайських імпортерів.

«В Україні трейдери продовжують купувати ріпак, але після обвалу ринку спробують дещо знизити закупівельні ціни», — вважають експерти.

Станом на 3 вересня в Україні озимим ріпаком засіяно 446 тис. га (665 тис. га торік), але відсутність опадів у серпні та вересні (а їх не буде ще 10-14 днів) затримає сівбу, що призведе до скорочення посівних площ та урожаю у 2025/26 МР. На цьому тлі фермери вже відкладають продажі ріпаку до весни, коли в ЄС посилиться дефіцит сировини, підсумували фахівці. 

Джерело:
Agroportal.ua

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь