У квітні експорт російського зерна зріс у 1,8 раза – РЗС

У квітні РФ відвантажила на експорт 4,6 млн тонн основних видів зернових культур (пшениця, ячмінь, кукурудза), що в 1,8 раза більше, ніж за аналогічний місяць роком раніше (2,5 млн тонн), повідомляє Інтерфакс з посиланням на дані моніторингу Російського зернового союзу.

Як уточнила директорка аналітичного департаменту РЗС Олена Тюріна, відвантаження російської пшениці за підсумками місяця зросли в 1,6 раза, до 3,96 млн тонн проти 2,437 млн тонн роком раніше, ячменю – в 26 разів, до 337 тис. тонн проти 12,5 тис. тонн, кукурудзи – в 5,8 раза, до 303,8 тис. тонн проти 52,3 тис. тонн.

«Усього з початку 2025/26 МР було відвантажено 46,9 млн. тонн зерна проти 48,1 млн. тонн за аналогічний період минулого сезону. У тому числі експорт пшениці становив 41,5 млн тонн, що практично відповідає показнику на квітень минулого сезону», – додала аналітик.

Також О. Тюріна зазначила, що експортовані у квітні 4,6 млн тонн зерна перевищили середній квітневий показник за останні п’ять років (4 млн тонн). Але при цьому вони менші за рекордні показники сезонів 2022/23 і 2023/24 МР, коли у квітні було відвантажено відповідно 6,6 млн і 6,4 млн тонн зерна. Експорт пшениці також виявився вищим за середньомісячний квітневий за п’ять років (3,2 млн тонн), але менше, ніж у квітні 2022/23 і 2023/24 МР, коли було відвантажено відповідно 5,3 млн і 5 млн тонн.

«Власне, квітень став місяцем, коли відставання відвантажень завершилося, експорт вийшов на рівень попереднього сезону або перевищив його. Таким чином, можна говорити про те, що, за попередньою оцінкою, за підсумками поточного сезону експортні відвантаження пшениці з РФ становитимуть близько 47,5 млн тонн проти 45 млн тонн у минулому сезоні», – прогнозує експертка.

Джерело:
apk-inform.com

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь