Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
Зазначається, що пшениця для проєкту «Soul of Soil 2.0» була вирощена в Малій Олександрівці та інших селах Херсонщини й Миколаївщини, де сапери розмінували 1800 га. Загалом в Україні вже повернули до використання 35 тисяч квадратних кілометрів землі.
У Києві майстер-клас з випікання пасок із борошна з розмінованих полів відбувся в одному з супермаркетів «Сільпо». Його провів Євген Клопотенко, а участь взяла Перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки Юлія Свириденко, а також посли іноземних держав. Загалом у першому майстер-класі взяли участь 35 гостей.
Під час майстер-класу гостей навчали пекти традиційні паски, ділилися власними рецептами та секретами приготування, а також розповіли історію борошна із розмінованих полів Херсонщини. Кожен учасник отримав у подарунок готову паску.
«Ініціатива “Душа землі” уособлює стійкість і дух України. Напередодні Великодня, ми повинні пам’ятати, що кожен буханець хліба, кожна паска на наших столах є результатом багатьох історій мужності – відданості фермерів, хоробрості саперів та непохитної підтримки міжнародної спільноти. Наші колективні зусилля з розмінування – це не просто відновлення землі, це відновлення життя і забезпечення майбутнього, в якому українська земля буде відігравати важливу роль у забезпеченні продовольством усього світу», – зауважив Матіас Шмале, помічник Генерального секретаря, Координатор системи ООН в Україні і Гуманітарний координатор.
Подібні майстер-класи відбудуться ще у пʼяти великих містах України. Захід підтримують українські шеф-кухарі: Леонід Малюга у Львові, Андрій Ворона у Дніпрі, Олександр Цепковський у Харкові, Ігор Зражевський в Одесі, Георгій Асірян та Юлія Хізніченко у Миколаєві.
«Soul of Soil 2.0» – спільна ініціатива Міністерства економіки України, Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та торговельної мережі «Сільпо».
Випікання пасок із борошна з розмінованих полів деокупованої Херсонщини – лише частина проєкту «Soul of Soil 2.0».
Загалом організатори створили Великодній кошик. В нього поклали не лише паски, а й галицькі писанки, розписані мамою загиблої парамедикині Ірини Цибух, а також рушники з вербовими гілочками, вишиті бабусями з прикордонної Сумщини, учасницями соціального підприємства «Моїм.Рідним». Адже їхній регіон також залишається у зоні ризику замінування.