У липні-серпні Україна може сповільнити темпи експорту соняшникової олії – експерти

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 12

У травні вже законтрактовано 620 тонн української соняшникової олії на експорт, який відбувається дуже швидкими темпами. Проте, у липні-серпні темпи відвантажень продукту можуть сповільнитися. Таке припущення висловили аналітики кооперативу ПУСК, створенного у рамках Всеукраїнської Аграрної Ради, повідомила 29 травня пресслужба ВАР.

Як нагадали експерти, наразі ціни на соняшникову олію зростають через обмежену пропозицію на світовому ринку.

«Основними виробниками соняшникової олії у світі є РФ та Україна. Росія експортує більшість своєї продукції до Китаю, тоді як інші країни-покупці звертаються до України, де пропозиція є обмеженою. Це призводить до зростання цін на соняшникову олію. Закупівельна ціна на соняшник  в Україні перевищила 18 тис. грн/т, і заводи готові купувати його навіть за високими цінами через низький рівень запасів. Відновлення роботи портів у березні-лютому призвело до значного зменшення запасів соняшнику, що також впливає на зростання цін», – зазначили аналітики.

Також вони зауважили, що переробні заводи в Україні зараз працюють з мінімальним прибутком в очікуванні нового сезону олійних культур.

«Поточні ціни часто приносять заводам мінімальний прибуток або навіть збитки, але їхня головна мета – підтримувати роботу до початку сезону ріпака, коли на переробку надійде новий врожай. На цьому тижні очікується подальше зростання цін на соняшник. Заводи продовжуватимуть купувати соняшник за наявними цінами, які коливаються в межах 18100-18200 грн/т. До кінця тижня – початку наступного очікується, що закупівельні ціни досягнуть 19 тис. грн/т», – прогнозують у ПУСК.

Джерело:
apk-inform.com

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь