У Раді зареєстрували законопроєкт про європейські вимоги до матеріалів для харчових продуктів

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 12
Ви зараз переглядаєте У Раді зареєстрували законопроєкт про європейські вимоги до матеріалів для харчових продуктів

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №4568 «Про матеріали і предмети, що контактують з харчовими продуктами». Про це повідомляє пресслужба ВРУ, пише agronews.ua.

Повідомляється, що закон визначає правові та організаційні засади забезпечення безпечності матеріалів і предметів, призначених для контакту з харчовими продуктами у процесі їх виробництва, обігу та використання з метою забезпечення захисту здоров’я людей та інтересів споживачів.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що на сьогодні відсутній закон, який би комплексно визначав правові та організаційні засади гарантування безпечності матеріалів і предметів, призначених для безпосереднього або опосередкованого контакту з харчовими продуктами у процесі їх виробництва, обігу та використання.

Також відповідно до зобов’язань в рамках виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони вітчизняне законодавство потребує гармонізації із рядом актів ЄС, зокрема, стосовно заходів, які застосовуються щодо хімічних речовин, які мігрують з пакувальних матеріалів до харчових продуктів.

Таким чином проект закону розроблено з метою:

– мінімізації ризиків завдання шкоди здоров’ю громадян від споживання харчових продуктів;

– приведення законодавства України у відповідність до законодавства Європейського Союзу заходів, які застосовуються матеріалів і предметів, що контактують з харчовими продуктами;

– з метою реалізації статті 64 Угоди про асоціацію.

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь