Український агросектор може стати викликом для ЄС, але інтеграція відбудеться до 2030 року – посол ЄС

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 12
Ви зараз переглядаєте Український агросектор може стати викликом для ЄС, але інтеграція відбудеться до 2030 року – посол ЄС

Процес інтеграції України до Європейського Союзу буде складним через український агросектор, який створює певні загрози для європейських фермерів, проте, після низки протестів це питання буде вирішено й Україна приєднається до ЄС раніше, ніж 2030 р. Про це в своєму виступі на конференції «Агросектор 2025: виклики та можливості в нових реаліях» 27 лютого у Києві заявила посол ЄС в Україні Катаріна Матернова, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Сільське господарство – це рятівний круг української економіки. На його частку припадає 60% експорту. Фактично це один з ключових постачальників продовольства в усьому світі. Воно зазнала великих збоїв через війну, через блокаду Чорного моря, доки його (рух морем. – Ред.) не відновив уряд за підтримки міжнародних партнерів. Сільське господарство було, є і буде ключовим сектором розвитку України», – сказала посол.

При цьому вона наголосила, що сільське господарство завжди буде одним із трьох найважливіших секторів нарівні з енергетикою та обороною, які домінуватимуть в українській економіці, створюватимуть потенціал відновлення та експорту.

«Важливо розуміти, що це (інтеграція українського агросектору в ЄС. – Ред.) буде делікатне обговорення. Це буде чутливий сектор, тому що ваш потенціал такий, що це загрожує інсайдерам, коли аутсайдер має такі цінності і силу. Але ми це переживемо», – наголосила посол ЄС.

Також дипломат нагадала, що при вході Іспанії та Португалії до Євросоюзу французькі та італійські винороби вважали, що це катастрофа, і вони ніколи не зможуть конкурувати. Коли Польща, Чехія і Словаччина входили до ЄС, ішлося про сантехніків і водіїв вантажівок, були демонстрації проти цього, але ЄС вистояв.

«Ваші вертикально інтегровані агрохолдинги є значно продуктивнішими, а тому страшнішими, ніж те, що ми маємо в Європі. … Це не буде красиво. Будуть демонстрації на кордонах.  Ймовірно, будуть якісь конкретні товари, які можуть мати тимчасові обмеження або обмеження на експортні можливості. Але врешті-решт система пристосується до цього», – запевнила вона.

Agravery

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь