Український агросектор перестає бути лідером в технологічному розвитку — думка

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 10
Ви зараз переглядаєте Український агросектор перестає бути лідером в технологічному розвитку — думка

Здавалося б, зараз підприємці намагаються підвищувати енергоефективність техніки, змінювати витрати, підлаштовуючись під енергоефективність виробництва, але статистика продажу такої техніки свідчить, що ця тенденція останнім часом змінилась.

Про це на Agro Ukraine Summit наголосив Павло Фесюк, директор компанії «АгроВіста».

«Якщо подивитись на статистику, то кількість проданих тракторів та комбайнів з енергозберігаючими двигунами в Україні впала до мінімуму. І це не просто якісь «дзвіночки», це вже реальний показник того, що країна перестає бути лідером в технологіях. Якщо ще до 2021 року Україна була майже в топі в розвитку всіх технологій — strip-till, no-till, точне землеробство тощо — то на сьогодні рівень інвестицій значно скорочується», — наголосив експерт.

Він зазначив, що сільськогосподарська галузь, яка має велику зайнятість населення, експортно-орієнтована, яка є для більшості регіонів бюджетоутворюючою, повинна переходити від режиму економії до режиму інтенсифікації.

«Є можливість залучати зовнішні інвестиції за рахунок експортного фінансування, за рахунок іноземних банків, але для цього всього потрібні певні гарантії підтримки. Тому що, наприклад, якщо USAID працює досить активно в Україні, то інші фінансові інструменти і фінансові інституції збавили свій хід. Тут потрібна допомога держави, потрібні певний протекціонізм з точки зору гарантії на придбання цієї техніки, на залучення коштів на її оновлення, — усе це надасть значний потенціал. Зокрема, збільшить продуктивність праці, зменшить витрати пального (відповідно бізнес буде більш стійкий до підвищення акцизного збору), зменшить потребу в працівниках на 1 га, і зрештою підвищить рівень ефективності бізнесу», — підкреслив Павло Фесюк.

Алла Гусарова, SuperAgronom.com

Сільськогосподарська техніка

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь