Українські молочники об’єдналися для захисту галузі від зростаючого імпорту

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 9

Чотирнадцять молокопереробних підприємств об’єдналися та підготували заяву до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства щодо спеціального розслідування відносно захисту вітчизняної молочної галузі від зростаючого імпорту.

Про це повідомив голова Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський під час прес-конференції «Харчові продукти здорожчають на 5%, переробні аграрні підприємства отримають збитки до 70%. Кому вигідний закон 3656?», яка відбулася 22 січня, передає АгроЮг.

«Ми ведемо перемовини з Департаментом захисту вітчизняного виробника, планується зустріч із головою Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Миколою Сольським та заступником міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарасом Висоцьким з метою внесення заяви на розгляд міжвідомчої комісії та затвердження спеціального розслідування», – розповідає Чагаровський.

За його словами, відповідно до попередніх підсумків 2020 року, до України імпортовано 47 тис. т сирів, 28 тис. т продукції з незбираного молока, 12 тис. т масла. Якщо це все перевести в сировину, то по імпорту отримали 1 млн т молока.

«Українські молокопереробні підприємства переробили за 2020 рік 3,7 млн т молока. Тому імпорт складає майже 30% від того, що переробляє вітчизняна молочна переробна галузь», – зазначає Чагаровський.

Він наголосив, що сьогодні молокопереробні підприємства в Україні працюють на межі збитковості, не мають коштів на розвиток, і цей бізнес не цікавий для інвесторів.

Читайте також: В Україні планують підвищити вимоги до сирого молока у 2023 році

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь