Український молочний індекс в січні знизився на 10%, — Ярмак

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 7
Ви зараз переглядаєте Український молочний індекс в січні знизився на 10%, — Ярмак

Український молочний індекс в січні знизився на 10%, — Ярмак 6 февраля, 2021

Український молочний індекс (УМІ) в січні знизився на 10,1%, і це найрізкіше історичне падіння на початку року. Про це повідомляє Андрій Ярмак, економіст департаменту технічного співробітництва продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) на своїй сторінці в мережі Facebook.

«Уявіть собі, що навіть в сезон великого молока досить некомерційного 2020 року виробники заробляли на третину більше, ніж у січні 2021-го року. Причина знову та ж — корми. Світовий ринок просто втік занадто далеко від реальності. Держави надрукували дуже багато нічим незабезпечених грошей, і велика кількість спекулянтів ганяють їх між акціями — теслами, біткоінами і ф’ючерсами на кукурудзу. Не факт, що це «зернове ралі» не повернеться зерновим крахом вже в найближчому майбутньому », — розповідає Андрій Ярмак.

У січні УМВ встановив відразу кілька антирекордів:

  • різке історичне падіння прибутковості в січні (-10,1%);
  • найбільше падіння прибутковості до попереднього року (-44,2% — майже вдвічі)
  • найнижча історична прибутковість січня (на 12,5% нижче, ніж в 2015 році, коли було дуже важко).

«Цікаво, що лютий в Україні завжди є негативним для прибутковості. Але куди ж іще ?! Поки не видно, щоб хтось зміг особливо підняти ціни на молоко, хоча в світі ціни пішли вгору, особливо знову актуальними стають молочні жири », — зазначає Андрій Ярмак.

agro-yug

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь