«Укрлендфармінг» збільшує площі під ярими культурами

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 9
Ви зараз переглядаєте «Укрлендфармінг» збільшує площі під ярими культурами

Через кліматичні зміни, зокрема, зростання суми ефективних температур та зменшення кількості продуктивної вологи у ґрунті через брак опадів група компаній «Укрлендфармінг» збільшує площі під ярими культурами.

Про це AgroTimes сказав заступник керівника департаменту агровиробничої діяльності ГК «Укрлендфармінг» Віктор Єсипенко.

«Останнім часом чітко прослідковуються зміна співвідношення площ під ярими та озимими культурами на користь ярих, бо для них складаються оптимальніші умови. Наприклад, ми бачимо, що нині соняшник упевнено просувається на захід та на північ країни, адже зі збільшенням суми ефективних температур він, маючи вегетаційний період 100 – 120 діб, може дозрівати і в цих регіонах. Аналогічна ситуація з кукурудзою. Тепер у цих регіонах кукурудзу можна сіяти з більшим ФАО, а це означає більшу врожайність», – зазначив Віктор Єсипенок.

З другого боку, за його словами, на фоні зростання суми ефективних температур зменшилася кількість продуктивної вологи у ґрунті через брак опадів, в тому числі й зимових. Особливо сухими стали серпень, вересень, добре, якщо пройдуть дощі в жовтні. У результаті стало проблемою отримати сходи озимини, зокрема ріпаку.

«Минулої осені не змогли якісно провести посівну кампанію, оскільки спочатку було сухо, не можна було розробити ґрунт для сівби, а дощі пішли аж у жовтні. Тож навіть ті невеликі об’єми озимини довелося досівати у жовтні.  Відтак, якщо в «Укрлендфармінгу» співвідношення площ під ярими та озимими культурами раніше було приблизно однаковим, то нині ярий клін займає до 85%», – додав Віктор Єсипенко.

Окрім того, серед причин зменшення площ під озиминою цього року в ГК «Укрлендфармінг є економічний чинник, зокрема, зниження ціни на зерно озимих культур.

Нагадаємо, сучасні технології допомагають «Укрлендфармінгу» підвищити ефективність рослинництва.

agro-business

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь