Уряд України поширив програму кредитування «5-7-9» на біогазові установки

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 10

Кабінет міністрів України розширив можливості державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». Тепер її коштом підприємці зможуть придбати та встановити електрогенераційні установки, які працюють на газі, в т.ч. й на біогазі. Відповідну постанову КМУ було ухвалено на засіданні уряду 18 червня, повідомила пресслужба Мінекономіки України.

Як уточнюється, ухваленою постановою передбачається, що отримані за програмою кредитні кошти підприємці зможуть витратити на фінансування будівництва та влаштування газотурбінних, газопоршневих та біогазових генераційних установок. Максимальна сума пільгового кредиту на відповідні цілі становить до 150 млн грн, строк кредитування – до 10 років.

Крім того, програма «Доступні кредити 5-7-9%» передбачатиме можливість для підприємців використати кредитні кошти на придбання сонячних та вітрових електростанцій, а також обладнання для накопичення електричної енергії.

В уряді сподіваються, що за умови лібералізації грошово-кредитної політики НБУ та збільшення обсягів кредитування цієї галузі підприємства зможуть швидко збільшити власне виробництво електроенергії і, як наслідок, більш активно розвиватиметься ринок малої розподіленої генерації.

«Ми впроваджуємо додатковий  інструмент — розширюємо можливості державної програми «Доступні кредити 5-7-9%», аби за кредитні кошти підприємці могли придбати газові генераційні установки. Таким чином виробники зможуть підвищити свою енергоефективність та енергетичну стійкість», – прокоментувала прийняте рішення перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Джерело:
apk-inform.com

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь