Уряд виділив 6,6 млрд грн на зарплати педагогів і соцпрацівників

Ви зараз переглядаєте Уряд виділив 6,6 млрд грн на зарплати педагогів і соцпрацівників

Кабінет Міністрів України розподілив 6,6 млрд грн додаткової дотації місцевим бюджетам на виплату підвищених зарплат педагогам дошкілля, позашкілля та працівникам соціальної сфери відповідно до постанов КМУ від 26 грудня 2025 року № 1749 та № 1750. Про це повідомила пресслужба ВАГ.

Саме за це у березні 2026 року Всеукраїнська асоціація громад публічно вимагала від держави реального фінансування. Витрати повністю лягали на місцеві бюджети без жодної субвенції. Дефіцит у громадах на дошкільну освіту сягав 80%, на позашкільну — майже 90%. ВАГ наполягала на змінах до Держбюджету-2026 та підтримці законопроєкту № 15033. Держава почула.

Кошти розподілено між 24 обласними бюджетами з подальшим перерозподілом між громадами. Для бойових та прифронтових територій компенсація становить 80% видатків, для малоспроможних бюджетів — від 50% до 80%.

Область Сума, млн грн
Вінницька 290,7
Волинська 191,9
Дніпропетровська 564,3
Донецька 152,7
Житомирська 240,6
Закарпатська 240,4
Запорізька 268,7
Івано-Франківська 234,7
Київська 172,6
Кіровоградська 232,9
Луганська 56,9
Львівська 298,9
Миколаївська 340,2
Одеська 438,9
Полтавська 236,7
Рівненська 201,6
Сумська 450,3
Тернопільська 223,0
Харківська 586,3
Херсонська 97,6
Хмельницька 147,6
Черкаська 295,6
Чернівецька 187,3
Чернігівська 453,7

Для ВАГ це рішення є підтвердження того, що голос громад чують. Місяцями громади сигналізували: без державної підтримки нова модель оплати праці залишається декларацією. Сьогодні держава відреагувала. Проте виділення коштів на обласний рівень є лише перший крок.

“Головне завдання тепер — це забезпечити, щоб кожна гривня дійшла до кожної громади, до кожного педагога дошкілля, позашкілля та працівників соціальної сфери. ВАГ тримає це питання на контролі”, – коментують у ВАГ.

AgroNews

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь