Усі чинні бронювання втратять силу 28 лютого 2025 року, підприємствам слід підтвердити статус критичності — юрист

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 8
Ви зараз переглядаєте Усі чинні бронювання втратять силу 28 лютого 2025 року, підприємствам слід підтвердити статус критичності — юрист

Нещодавно Уряд оновив правила бронювання працівників та критерії надання підприємствам статусу критично важливих. Ці зміни не лише уточнюють процедуру бронювання, а й додають нові вимоги до компаній, які слід обов’язково врахувати, претендуючи на статус критичних.

Що саме зміниться після 28 лютого 2025 року, в колонці на Latifundist.com пояснив Анатолій Косован, керуючий партнер Kosovan Legal Group.

Стосовно статусу критичності підприємств:

  1. Правило розміру заробітної плати змінилось і на 2024–2025 рр. середній розмір заробітної плати за кожен квартал повинен становити не менше 20 000 грн.
  2. Зазначена сума тепер буде рахуватись саме по розміру нарахованої зарплати.
  3. Відсутність заборгованості тепер буре перевірятись не тільки щодо ЄСВ, але і щодо інших податків та зборів. І тут дуже цікавим чи зможуть отримати довідку про відсутність заборгованості ті компанії, які оскаржують рішення податкової, адже раніше з цим були проблеми.
  4. Два зазначені вище критерії будуть обов’язковими для будь-якої компанії, яка подаватиметься на критичність.
  5. Профільні міністерства та ОВА повинні виробити нові критерії критичності та узгодити їх з Мінекономіки та Міноборони протягом 10 днів.
  6. Протягом 3 місяців ці міністерства повинні провести перегляд рішень про критичність підприємств. Судячи з усього перевірка буде відбуватись вже за новими критеріями, звідси і інформація про те, що до 28 лютого всім треба буде пройти заново процедуру отримання критичності.
  7. Ті ж самі міністерства будуть в подальшому щокварталу перевіряти критичні підприємства чи відповідають вони тим критеріям, на підставі яких отримали статус.
  8. Компанії, в яких чинність рішення про критичність спливає до 30 листопада включно, продовжено до 31 грудня.

Щодо бронювання:

  1. Всі чинні бронювання втрачають свою силу 28 лютого 2025 р.
  2. Відповідно при подальшому бронювання буде братись до уваги також розмір заробітної плати особи, яка подається на бронювання. Не підлягатимуть бронюванню особи, нарахована ЗП яких в кожному місяці останнього звітного кварталу нижче 20 000 грн. Щоб не повторювати попередніх помилок багатьох підприємств, звертає увагу, що цей критерій повинен дотримуватись протягом всього періоду бронювання, а не тільки в кварталі, який такому бронюванню передує.
  3. До переліку підстав для скасування бронювання додано обґрунтоване звернення керівника підприємства, на якому така особа заброньована.
  4. Вимоги щодо оновлення даних та відсутності розшуку збережені.
  5. Військовозобов’язані жінки більше не створюватимуть квоту для бронювання.
  6. Нагадую, що раніше також така квота перестала створюватись сумісниками, які заброньовані на інших підприємствах.

Алла Гусарова, SuperAgronom.com

 

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь