УЗА підписала додаток до Меморандуму щодо експорту кукурудзи в цьому сезоні

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 11
Ви зараз переглядаєте УЗА підписала додаток до Меморандуму щодо експорту кукурудзи в цьому сезоні

Українська зернова асоціація підписала Додаток до Меморандуму між Мінекономіки та бізнес-асоціаціями, про граничний обсяг експорту кукурудзи в 2020/2021 МР на рівні 24 млн т (до 30.06.21), який відповідає прогнозу УЗА щодо експорту кукурудзи в поточному сезоні.

endshio.jpg yaros.jpg galop-bt-okean.jpg kapelnuy-poliv1.jpg harvard-okean.jpg

Внесення граничного обсягу експорту кукурудзи до Меморандуму між Мінекономіки та бізнес-асоціаціями, які представляють учасників зернового ринку, є швидше символічним кроком для забезпечення прогнозованості і спокою на ринку зернових. Подібні граничні обсяги експорту постійно вносилися до Меморандуму щодо пшениці і жодного випадку обмежень експорту з часу запровадження Меморандуму в 2011 році  не було.

УЗА переконана, що немає жодних підстав для тверджень про ймовірність виникнення дефіциту кукурудзи на українському ринку. В 2020/2021 сезоні Україна отримала один з кращих врожаїв кукурудзи за усі роки – близько 30 млн т, при цьому внутрішні потреби ринку щороку сягають близько 5 млн т. Станом на середину січня Україна експортувала близько 10 млн. т, а це майже на 3,5 млн. т менше, аніж минулого сезону на цю дату. Понад те, з вказаних 10 млн т експорту, лише 8 млн т -кукурудза нового врожаю 2020 року. Решта 2 млн т – це експорт кукурудзи врожаю 2019 року.

Сьогодні в країні залишається необхідна кількість кукурудзи, що в повній мірі задовольнить внутрішній ринок. Україна вже минула піковий період експорту кукурудзи (який значно нижчий від минулорічних показників), відтак темпи експорту надалі скорочуватимуться.

УЗА вважає, що високі ціни на кукурудзу і орієнтири щодо експорту кукурудзи дадуть позитивний сигнал для виробників для розширення площ під цією культурою в 2021 році.

УЗА переконана, що українські аграрії повинні мати можливість сіяти та збирати щороку більші врожаї, а відтак і заробляти більше, країна – отримувати більше валютних надходжень за рахунок експорту надлишків зерна, а бюджет –  більше податкових відрахувань. Це запорука успіху вітчизняної аграрної галузі та фінансової стабільності в країні, оскільки аграрна галузь сьогодні забезпечує понад 40% всього експорту країни.

agrarii-razom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь