В країнах ЄС прийняли рішення заборонити флуфенацет

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 10
Ви зараз переглядаєте В країнах ЄС прийняли рішення заборонити флуфенацет

У рішенні від 12 березня країни-члени ЄС прийняли пропозицію Європейської комісії щодо заборони діючої речовини флуфенацету, що використовується як гербіцид на озимих культурах як пшениця, ячмінь і жито, та дозволений у 25 країнах-членах ЄС.

Про це повідомляє agropages.com.

Нещодавно 49 громадських організацій надіслали лист до Комісії з закликом заборонити його.

Зазначається, що флуфенацет є пер- та поліфторалкільною речовиною (PFAS), яка здатна порушувати роботу ендокринної системи та негативно впливати на розвиток мозку, піддаючи вагітних жінок і новонароджених невиправданому ризику. Речовина також розкладається на трифтороцтову кислоту (TFA), яка є дуже стійким і мобільним забруднювачем PFAS, який проник у водні системи Європи, включаючи деякі з найчистіших природних джерел води.

У свою чергу PAN Europe вітає ці рішучі дії, які відповідають вимогам ЄС щодо захисту здоров’я людини та навколишнього середовища. Водночас наголошують на потребі вжити комплексні заходи щодо пестицидів групи PFAS.

«Ми рішуче вітаємо це рішення як важливий крок до захисту здоров’я людини та навколишнього середовища від PFAS. Це важливий перший крок. Флуфенацет є одним із найбільш широко використовуваних пестицидів PFAS і TFA, який потрапив у наші водні ресурси. Широко використовується в зерновому сільському господарстві. Зараз нам терміново потрібна заборона на всі пестициди PFAS, щоб уникнути їхньої заміни такими ж проблемними діючими речовинами, — прокоментувала Саломе Ройнель, політичний спеціаліст PAN Europe. 

У Франції компанія Bayer вже оголосила про план заміни флуфенацету новою сумішшю гербіцидів, що містить дифлуфенікан — другий найбільш продаваний пестицид PFAS.

Водночас дискусії щодо заборони іншого пестициду PFAS флутоланілу, який розкладається на трифтороцтову кислоту, зайшли в глухий кут. Пропозицію Комісії щодо відмови від продовження через його потенціал забруднення наших водних ресурсів TFA не було представлено на голосуванні. 

Читайте також: Про септоріоз пшениці детально розповів Олександр Акулов

Минулого тижня 50 членів Європейського парламенту написали до Європейської комісії, щоб висловити свою підтримку заборони як флуфенацету, так і флутоланілу, і закликали її вжити подальших заходів для досягнення повної заборони пестицидів PFAS.

Меланія Несмачна, SuperAgronom.com

Ми у Telegram

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь