В Мінагрополітики відбулася стратегічна сесія щодо ефективного використання земель і відновлення родючості грунтів

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 6
Ви зараз переглядаєте В Мінагрополітики відбулася стратегічна сесія щодо ефективного використання земель і відновлення родючості грунтів

В Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулася стратегічна сесія «Ефективне використання земель, їх розмінування, проведення земельної̈ реформи».

У сесії взяла участь заступниця Міністра Людмила Шемелинець, представники Мінагрополітики, інших міністерств та органів виконавчої влади, експерти.

Захід відбувся за підтримки проєкту Європейського Союзу «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства» (IPRSA) та проєкту «Німецько-український агрополітичний діалог» (АПД Україна). 

«Наша стратегічна сесія має напрацювати пропозиції щодо ефективного використання земель і збереження родючості ґрунтів. Звісно, для цього нам треба вирішити один з викликів воєнного часу – розмінування земель та їх відновлення. Проте ми маємо дивитись в майбутнє і вирішувати всі земельні питання в комплексі», – наголосила Людмила Шемелинець.

За підсумками засідання були напрацьовані пропозиції до Плану заходів щодо ефективного використання земель, їх розмінування, відновлення родючості грунтів, проведення земельної̈ реформи. В тому числі, моніторинг ринку землі, оцінки вартості землі, а також роботи порталу Національної інфраструктури геопросторових даних в контексті реалізації заходів, пов’язаних з євроінтеграцією України.

Зокрема, за напрямом «Земельна реформа» пропонуються такі заходи:

  • Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України законопроекту про внесення деяких законодавчих актів щодо удосконалення використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення;
  • Деконцентрація повноважень в сфері ведення Державного земельного кадастру шляхом передачі повноважень державних кадастрових реєстраторів  з реєстрації земельних ділянок органам місцевого самоврядування та сертифікованим інженерам-землевпорядникам;
  • Унормування запровадження електронної системи взаємодії між суб’єктами землеустрою з метою повноцінного переходу на цифрову форму створення документації із землеустрою;
  • Забезпечення цифровізації Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель та інтеграції фонду із системою Декржавного земельного кададстру. 

«Моніторинг ринку земель»:

  • Завершення створення і запровадження системи моніторингу земельних відносин і ринку земель, можливість агрегації показників за регіонами і часовими проміжками з отриманням інформації у розрізі типів угод, ціни, площі;
  • Вирішення проблеми з отриманням даних від інших суб’єктів моніторингу в автоматизованому режимі;
  • Напрацювання показників для статистичної звітності.

«Оцінка вартості землі»:

  • Удосконалення пілотної геоінформаційної системи масової оцінки земельних ділянок та вивчення можливості впровадження масової оцінки для цілей оподаткування. 

«Національний геопортал»:

  • Створення наборів геопросторових даних і доступ до них на порталі Національної інфраструктури геопросторових даних;
  • Вдосконалення і розробка послідовності дій для практичного застосування і поєднання геопросторових даних різних типів для прийняття управлінських рішень.

agrarii-razom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь