В ООН прогнозують скорочення світових запасів зерна до мінімуму за 5 років

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 10
Ви зараз переглядаєте В ООН прогнозують скорочення світових запасів зерна до мінімуму за 5 років

У 2021 році очікується збільшення обсягів світової торгівлі зерновими культурами і різке скорочення загальносвітових запасів зерна.

Про це повідомили в продовольчій і сільськогосподарській організації ООН (ФАО).

«Попередні прогнози за обсягом виробництва зернових в 2021 році вказують на незначне зростання виробництва озимої пшениці в Північній півкулі, обумовлене збільшенням посівних площ у Франції, Індії, Росії і США», — йдеться в повідомленні.

«Обсяг виробництва кукурудзи в Південній півкулі, згідно з прогнозами, дещо скоротиться в Аргентині і Бразилії в порівнянні з рекордними показниками, але залишиться на рівні вище від середнього. Сприятливі прогнози виробництва в Південній Африці та сусідніх країнах», — додали в організації.

При цьому споживання зернових у світі в сезоні 2020−2021 років прогнозується на рівні 2761 млн т, що на 52 млн т вище від рівня минулого сезону. Головною причиною такого підвищення є активне споживання фуражного зерна в кормових цілях в Китаї. Очікується, що протягом майбутнього року споживання пшениці і рису в світі збільшиться, відповідно, на 0,7% і 1,8%.

«Обсяг запасів зернових у світі скоротиться на 2,2% і складе 801 млн т, що є найнижчим показником за останні 5 років. В результаті співвідношення запасів зерна до його споживання в світі знизиться до 28,3%, досягнувши найнижчого рівня за останні 7 років», — прогнозують у ФАО.

Там також відзначають, що оновлений прогноз відображає істотне коригування в бік зниження даних щоод запасів кукурудзи в Китаї.

У свою чергу обсяг торгівлі зерновими в світі в сезоні 2020−2021 років прогнозується на рівні 465,2 млн т, що на 5,7% вище від рекордного показника попереднього сезону. Це підвищення пояснюється великими обсягами закупівель кукурудзи з боку Китаю, насамперед із США.

«Очікується, що обсяг світової торгівлі рисом продовжить зростати і збільшиться на 7,9% під впливом подальшого збільшення обсягів експорту з Індії», — додали в організації.

ІЦ УАК за матеріалами news.finance.ua

agroconf

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь