В Україні планують створити селекційно-насінницькі державно-приватні компанії, – НААН

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 7
Ви зараз переглядаєте В Україні планують створити селекційно-насінницькі державно-приватні компанії, – НААН

Про це розповіла віце-президент Національної академії аграрних наук України, академік НААН, доктор економічних наук, професор Ануш Балян в інтерв’ю для «Голосу України».

«Нами напрацьовану “дорожню мапу” наших дій та визначено такі маркери. Найперше – це оптимізація структури НААН через посилення синергії між науковими установами і дослідними господарствами. Наступне – це увідповіднення принципів управління для досягнення сталого розвитку дослідницького процесу. За цим – забезпечення прозорості та відкритості діяльності через створення рад громадського контролю», – заявила вчена.

Професорка зауважила, що має бути також повноформатне інноваційне «оновлення».

«Через розроблення інфраструктури ринку інновацій в АПК на засадах розвитку кластерів та комерціалізацію результатів наукових досліджень. Як і створення інформаційно-аналітичного центру “Аграрна наука України” з відповідним веб-порталом», – відзначила експертка.

За словами Балян, нагальним є і застосування практик європейських партнерів, зокрема, – запровадження парадигми «розумних спеціалізацій» (smart specialization) з урахуванням конкурентних переваг регіонів.

«Крім того, ми плануємо створити два-чотири центри фундаментальних досліджень у рослинництві, тваринництві, з розвитку сільських територій за повного бюджетного фінансування. І для цього ми маємо достойний кадровий потенціал. Одночасно готуємося до 2025 року створити п’ять-шість селекційно-насінницьких державно-приватних компаній», – розповіла доктор економічних наук.

Читайте також: Низьке фінансування аграрної науки може негативно вплинути на продовольчу безпеку країни, – думка

agrotimes

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь