В Україні пропонують запровадити перехідний період для встановлення ринкової вартості землі

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 6
Ви зараз переглядаєте В Україні пропонують запровадити перехідний період для встановлення ринкової вартості землі

Про це у блозі на AgroPolit написав Вадим Чувпило, кандидат наук з державного управління у галузі регулювання земельних відносин.

За його словами, ринкова ціна на землі сільськогосподарського призначення з 1 липня 2021 року стартує з низького показника ($1 тис.), бо діюча система розрахунку НГО по Україні не дає адекватні цифри.

«Одним із механізмів, який би став запорукою утворення реальної ринкової вартості земель, може бути встановлення на перехідний період (наприклад, до 1 січня 2030 року або до проведення чергової нормативно-грошової оцінки) норм, за якими продаж земельної ділянки можливий лише у випадку, якщо її вартість за 1 га, згідно з договором купівлі-продажу, є не меншою ніж вартість 1 га землі з відповідними економічними показниками та проведеною експертною оцінкою, проданої раніше. Для цього необхідно у реєстрі речових прав створити функціонал, за допомогою якого нотаріус матиме можливість бачити “найбільшу ціну, за якою було вчинено правочин”, і купівлю-продаж здійснювати під наглядом відповідно уповноваженого органу з першочерговим правом викупу за державою», – зазначив він.

Науковець додав, що для старту такого механізму державі (у тому числі органам місцевого самоврядування) необхідно або фінансово забезпечити своє право викупу і самій купувати ділянки у громадян, які бажають продати свої наділи, або ж винести на ринок власну пропозицію з-поміж земель державної чи комунальної власності і встановити реальну їх вартість з урахуванням висновків експертів та погоджень окремих відомств, а також за результатами проведених аукціонів з продажу.

«В обох випадках необхідно зберегти право купівлі-продажу на визначений період виключно для фізичних осіб – громадян України та органів державної влади чи місцевого самоврядування», – написав він.

Нагадаємо, з 1 липня 2021 року вводиться ринок землі в Україні.

agrotimes

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь