В Україні розроблять Атлас антибіотиків, які найчастіше застосовують у тваринництві

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 5
Ви зараз переглядаєте В Україні розроблять Атлас антибіотиків, які найчастіше застосовують у тваринництві

В Україні триває реалізація проєкту «Зміцнення національного потенціалу для подолання ризиків протимікробної резистентності (АМР)». Наразі головні управління Держпродспоживслужби майже всіх областей надали необхідну для дослідження інформацію. Крім того, на фінішній прямій – опитування щодо застосування протимікробних препаратів серед бджолярів, свинарів, ветеринарних лікарів та фармацевтів.

Про це повідомили в асоціації «Свинарі України».

«Одне з найважливіших питань у анкетах опитування – дані щодо антибіотиків, які застосовують на тваринницьких фермах для лікування чи профілактики. За результатами аналізу цієї інформації вдасться розробити Атлас антибіотиків, які найчастіше використовують на виробництві», – зауважив координатор проєкту з проведення опитування Олександр Рєвнівцев.

Нагадаємо, загалом реалізація проєкту передбачає відбір 350 зразків та дослідження їх на вміст залишків антибіотиків. Також до дослідження залучать більше 600 респондентів — представників господарств різних напрямів тваринництва (свинарство, птахівництво, бджільництво, скотарство), присадибного сектору, ветеринарної медицини та кормовиробництва з усієї України.

До проєкту залучені представники ФАО, асоціації «Свинарі України», Держпродспоживслужби, наукової спільноти, фермери, ветеринари та спеціалісти з питань кормовиробництва.

За підсумками дослідження вдасться оцінити реальну ситуацію щодо застосування антибіотиків у тваринництві та покращити систему контролю їхнього використання.

Як повідомлялося, у Данії посилять контроль за використанням антибіотиків у свинарстві.

agro-business

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь