В Україні розробили чотири законопроекти для прискорення переходу на біопаливо

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 8
Ви зараз переглядаєте В Україні розробили чотири законопроекти для прискорення переходу на біопаливо

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України розробило чотири законопроекти для прискорення переходу на біопаливо.

endshio.jpg yaros.jpg kapelnuy-poliv1.jpg galop-bt-okean.jpg prom-bt-okean.jpg

Про це повідомив Юрій Шафаренко, заступник голови Держенергоефективності.

«Зараз готується до розгляду Кабміном законопроект щодо розвитку торгівлі твердим біопаливом. Законопроект покликаний оформити ринок твердого палива, забезпечити надійність поставок біопалива, стабільність цін на нього, встановити вимоги до якості палива для біоТЕЦ», — розповів Шафаренко.

За його словами, другий законопроект «Про сприяння вирощування енергокультур» вже знаходиться на погодженні з органами виконавчої влади. Він покликаний усунути бар’єри для вирощування енергорослин на малопродуктивних землях і надати відповідну державну підтримку.

“Третій законопроект з розвитку ринку біометану, який покликаний запровадити механізм торгівлі біометаном і встановити гарантії походження біометану, теж знаходиться на погодженні”, — додав урядовець.

Крім того, у процесі узгодження знаходиться і четвертий законопроект зі звільнення біопалива від податку на викиди діоксиду вуглецю, який передбачає зниження податкового навантаження біоенергетики та поліпшення інвестиційної привабливості проектів у цій сфері.

“Ці ініціативи дозволять Україні повністю відмовитися від імпорту природного газу. Враховуючи максимальні можливості використання біопалива в Україні: відходи агросектору, енергетичні рослини, біогаз, біометан — потенціал заміщення імпортного газу може досягти 37 млрд м³ газу на рік”, — підсумував Юрій Шафаренко.

agrarii-razom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь