Як отримати дружні сходи соняшнику – важливий чинник

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 9
Ви зараз переглядаєте Як отримати дружні сходи соняшнику – важливий чинник

Аби отримати дружні сходи соняшнику, одразу після проходу сівалки треба переконатися, що ґрунт міцно притискається до насіння, а борозна повністю закривається притискними колесами, адже ґрунтова волога спочатку проникає крізь щільну оболонку й тільки потім змочує насінину.

Натомість поганий контакт насіння з ґрунтом призведе до нерівномірного зволоження, і сходи з’являться у різний час, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Під час сівби по рослинних рештках потрібно періодично перевіряти, чи якісно сошники прорізають борозну. Наприклад, сівба по вологих рештках тягне за собою небезпеку затягування тих самих решток у борозну дисковим сошником», – ідеться в повідомленні.

Це відбувається через те, що вологі рештки – особливо солома зернових колосових культур – стають непридатними для різання дисковими сошниками. Наслідками такої сівби є поганий контакт насіння з ґрунтом, нерівномірне проростання, перешкоди в розвитку первинної кореневої системи та загальна строкатість сходів.

Для уникнення потрапляння решток у борозни слід застосовувати очисники рядків. Під час роботи на полях із нерівностями бажано використовувати очисники з пружинними або гідравлічними притискачами.

Нагадаємо, аби отримати дружні сходи озимих зернових, на різних ґрунтах має бути різна кількість вологи. Також було визначено, які запаси продуктивної вологи забезпечать дружні сходи.

agro-business

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь