Вирішити проблему нерівномірної глибини посіву здатні сучасні системи змінного притискного зусилля, які працюють у режимі реального часу і можуть як збільшувати навантаження на сошник, так і утримувати його на слабких ґрунтах від зайвого заглиблення, пише The Ukrainian Farmer.
Як зазначається, стабільний рух насінин від висівного апарата до насіннєвого ложа можуть забезпечити елеваторні системи. Вони гарантовано доправляють насіння до точки скидання із заданою швидкістю, що суттєво покращує рівномірність розташування рослин у рядку», – йдеться в повідомленні.
Деякі виробники для цього використовують стисле повітря, за допомогою якого насінина з високою швидкістю проходить насіннєпровід, і навіть за наявності вібрацій вдається уникати значних відхилень у рівномірності висіву.
«Швидкість сівби досі викликає купу суперечок, і особливо це стосується сівби соняшнику — культури зі складною формою насіння. На ринку з’явилися сівалки зі швидкісними висівними апаратами, що здатні працювати на швидкості до 20 км/год і навіть більше. Купуючи такі сівалки, аграрії подекуди розраховують на максимальну продуктивність, проте забувають про елементарні закони фізики», – йдеться в повідомленні.
Швидкісна сівалка справді здана пропускати велику кількість насіння крізь висівний апарат за одиницю часу. Втім, проблема з’являється, коли сіють на високій швидкості на нерівних полях. Сошники у будь-якому разі будуть підстрибувати на горбках, навіть за наявності системи додаткового притискання. Це призводить до кількох проблем одночасно: нерівномірної глибини посіву і нерівномірного розподілення насіння в рядку. Саме в такому разі на допомогу можуть прийти сучасні системи змінного притискного зусилля.
Нагадаємо, відхилення глибини посіву від заданої впливає на польову схожість насіння.