Як захистити розсаду капусти від чорної ніжки та кили

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 6
Ви зараз переглядаєте Як захистити розсаду капусти від чорної ніжки та кили

Чорна ніжка

Для захисту розсади капусти від чорної ніжки та кили дезінфікують грунтовий субстрат, не загущують посіви, дотримуються температурного режиму та рекомендованої вологості, добре освітлюють. У разі захворювання застосовують рекомендовані фунгіциди та біопрепарати.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

Одна з найбільш поширених хвороб розсади капусти – чорна ніжка, яка проявляється від часу появи проростків. 

«Типові ознаки – це тонке потемніння стебла біля кореневої шийки з утворенням тонкої перетяжки, – зазначають вчені Львівського національного аграрного університету Ігор Дидів, Ольга Дидів та Андрій Дидів. – Ця хвороба розвивається на капусті за вирощування її на беззмінному ґрунті, за відсутності дезінфекції ґрунтового субстрату. Розвитку хвороби сприяють загущені посіви, надлишкова вологість, низькі температури і недостатність світла, а також полив холодною водою. Для затримання розвитку чорної ніжки слід посилити вентиляцію, зменшити полив розсади. Можна підсипати під рослини річковий пісок шаром 1,5–2,0 см, який сприяє утворенню додаткових корінців та оздоровленню рослин».

Кила капусти

Небезпечною хворобою є кила капусти, джерелом інфекції якої є ґрунт, уражений спорами цього гриба. 

«У період вирощування розсади на верхньому боці сім’ядолей (рання фаза), а також на листках (1–2 пари листків) можуть проявитися блідо-жовті, жовто-розмиті плями неправильної форми, – пишуть автори статті. – Це ознаки ураження рослин несправжньою борошнистою росою (пероноспорозом). Хвороба розвивається на загущених посівах в умовах підвищеної вологості. Джерелом інфекції є заражене насіння. Рослини обприскують рекомендованими фунгіцидами». 

Найбільш актуальним є застосування біопрепаратів на овочевих культурах у спорудах закритого ґрунту, урожай яких споживають у свіжому вигляді. 

«Так, обробка насіння капусти Триходерміном сприяє значному зниженню ураженості розсади чорною ніжкою. Ефективним є використання препаратів Планриз, Гаупсин для замочування насіння та поливу розсади й дорослих рослин. Однак варто пам’ятати, що біологічні препарати дають добрий захисний ефект лише за правильної організації профілактики і високої агротехніки вирощування», – рекомендують вчені. 

agro-business

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь